Fradi-ZTE: Rebrov a válogatott szünetet, a zalai edző a védekezésüket is hibáztatta - értékelések

Egyik edző sem volt maradéktalanul elégedett csapata teljesítményével a Ferencváros-ZTE bajnokit (3-2) követően.
Dudás Gábor 2019. november 24., vasárnap 20:37
Szerző: Dudás Gábor 2019. november 24., vasárnap 20:37

Ahogy arról beszámoltunk, a Ferencváros egy fordulatos, öt gólt és három kapufát is hozó mérkőzésen győzte le vasárnap 3-2-re a Zalaegerszeget, így a címvédő átvette a vezetést az OTP Bank Liga tabelláján. Így értékelte a két szakvezető a látottakat.

Szergej Rebrov (FTC): - A válogatott szünet után mindig nehéz visszatérni a bajnokságba. Támadásban nagyon jók voltunk ma, lőttünk három gólt, a védekezésünkön viszont van még mit fejlesztenünk. A Zalaegerszeg jobb helyezést érdemel, mint ahol jelenleg áll, hiszen az előző három fordulóban három kifejezetten erős ellenfél ellen sikerült helytállniuk.

Rebrov Isael kihagyott 11-ese kapcsán elárulta, miért nem Varga Roland rúgta ezúttal a büntetőt.

- Már a meccs előtt döntöttünk ezzel kapcsolatban, figyeltük a játékosok heti edzésmunkáját és lövőhatékonyságát, ezúttal is ez döntött. Továbbra is figyelni fogjuk az edzéseken végzett munkát és ez alapján határozunk erről.

dr. Dobos Barna (ZTE): - Ellentétes félidőket láthattunk. Az első játékrészben nem tetszett a játékunk, alapvető védekezési hibákat követtünk el, amik következtében még nagyobb hátrányba is kerülhettünk volna. A szünetben rendeztük a sorokat, közel voltunk a pontszerzéshez, de még egy gólt már nem tudtunk szerezni, csak kapufáig jutottunk. Tovább kell fejlesztenünk a védekezéseinket és a támadásainkat egyaránt, hogy sikeresek legyünk, és sikerüljön elérnünk a célunkat.

OTP Bank Liga, 13. forduló:

Ferencváros – ZTE 3-2 (Boli 6., Tokmac 15., Isael 45. ill. Radó 18., Bobál G. 60.)