A Fradi télen igazolt "emberhegye": "Hogy sajnálom-e, hogy lemaradtam erről a meccsről? Nem igazán"

A nigériai Anderson Esiti jól érzi magát a Ferencvárosnál és nem bánja, hogy a magyar bajnokik helyett nem játszhat az európai kupaporondon, ahol épp két volt csapata találkozik majd.
Dudás Gábor 2022. március 8., kedd 19:10
A nigériai Anderson Esiti jól érzi magát a Ferencvárosnál és nem bánja, hogy a magyar bajnokik helyett nem játszhat az európai kupaporondon, ahol épp két volt csapata találkozik majd.
Szerző: Dudás Gábor 2022. március 8., kedd 19:10
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A nigériai Anderson Esiti három, a belga Gentnél eltöltött év után, 2019 nyarán igazolt a görög PAOK-hoz, ahol a Het Nieuwsblad cikke szerint "nem igazán tudott érvényesülni".

A 27 éves középpályás aztán három héttel ezelőtt Magyarországra költözött és a Ferencvároshoz igazolt. A lap szerint Esiti az NB I-ben elsősorban a saját karrierjét szeretné újraépíteni és "újra szeretné megízlelni a sportsikereket".

Esiti átigazolása alig fejeződött be, amikor a Európa Konferencia Liga nyolcaddöntőjének sorsolásán két volt csapata, a PAOK és a Gent párharca alakult ki. A játékost megkérdezték, hogy bánja-e, hogy lemaradt ezekről a meccsekről?

Hogy sajnálom-e? Nem igazán.

Természetesen szívesen játszottam volna, hiszen mindig jó visszatérni egy olyan stadionba, ahol már voltak jó pillanataid. És persze jó lett volna újra látni az összes ismerős arcot. De most jól érzem magam Ferencvárosnál és a magyarországi jövőmre koncentrálok. Ettől függetlenül csütörtökön tényleg igyekszem ott lenni a tévé előtt, mert szurkolóként én is nagyon várom ezt a meccset - mondta az "Emberhegy", ahogy Esitit a genti szurkolók hívták.

Bár görögországi kalandja nem úgy alakult, ahogy a játékos és közvélemény is várta, az afrikai légiós pozitívan tekint vissza a PAOK-nál töltött időszakára.

- Végülis elégedetten tekintek vissza a Görögországban töltött időre. Természetesen voltak hullámvölgyek és bár néha nem úgy alakultak a dolgok, ahogyan reméltem, nagyon büszke vagyok arra, amit a csapattal el tudtunk érni - nyilatkozta a középpályás, aki eddig a Kisvárda ellen megnyert (2-1) bajnoki első félidejében és a Honvéd elleni kupameccsen (1-0) viselhette a zöld-fehérek mezét.

Olvastad már?
Csercseszov: "Nem volt még könnyű meccsünk" – a Vidi ellen kulcsjátékosok térhetnek vissza a Fradiba
A Fradi edzője örül, hogy az elmúlt forduló után egyszerre két üldözővel szemben is növelték az előnyt, de szerinte még korai lenne az öröm a bajnoki cím szempontjából.
Elolvasom
Átigazolások
Légiósok
Kocsis Finnországban
A finn élvonalbeli FF Jaro bejelentette a magyar védő, Kocsis Gergő szerződtetését.
Légiósok
Yaakobishvilit bemutatták
Bemutatták új klubjánál, a spanyol másodosztályú UD Almeríánál a Barcelonától - egyelőre kölcsönben - leigazolt magyar válogatott kapust, Yaakobishvili Áront.
Szpari
Új csatár érkezik?
Állítólag megvan a Nyíregyháza új csatára: Marko Regza érkezhet a Szparihoz.
Tovább az összes átigazoláshoz