NB I: A Kisvárda egy félidőn át lefocizta a Fradit, mégis a bajnok nyert

Az első játékrészben a vendégcsapat, a másodikban az FTC volt a jobb a pályán, Tokmac pedig a 91. percben eldöntötte a találkozót a Groupama Arénában.
Dudás Gábor 2022. március 6., vasárnap 19:40
Szerző: Dudás Gábor 2022. március 6., vasárnap 19:40

Nem túlzás azt állítani, hogy az első félidőben a Kisvárda lefocizta a Fradi minden tekintetben. Az első percektől fogva veszélyes akciókat vezető vendégek védekezésben is magas szinten teljesítettek, megfojtva az FTC játékát, a bajnoki címvédő a 48. percig el sem találta a kaput.

A Fradi közben Dibusznak köszönhette, hogy az első félidőben csak egy gólt kapott, azt is 11-esből. A magyar válogatott hálóőr a féléidő derekán Prenga fejesénél, majd egy perccel később Ötvös távoli lövésénél is nagyot védett, majd a 44. percben pedig Peteleu bombájánál, illetve Camaj közeli ismétlésénél is bravúrral hárított.

De az említett büntetőnél is majdnem sikerrel járt. A 30. percben Bassey keze ért a labdához a 16-oson belül, a játékvezető a VAR segítségével adott 11-est és sárga lapot is. Bumba pedig nem hibázott (bár Dibusz rajta volt a lövésen), ezzel vezetett a Kisvárda a szünetben - megérdemelten.

Nem csak a csapatban történt két változtatás (beállt Marquinhos és Boli is), de mintha fejben is kicserélték volna az FTC-t a szünetben. A listavezető rákapcsolt a fordulás után, sorra vezette az ígéretes akciókat és végül az 58. percben ki is tudott egyenlíteni. Egy ügyes Marquinhos-Civic-Boli akció végén utóbbi lőtt közelről a kapuba (1-1).

Az 59. percben egy szomorú aktualitású, mégis jelzésértékű cserére került sor. Egy orosz küldött pályára egy ukránt: Csercseszov Auzquit hozta le, hogy beállhasson Zubkov, egyszersmind cáfolva a héten megjelent külföldi sajtóhíreket, melyek szerint a szélső nem játszik csapatában, amíg Csercseszov az edző...

A 61. percben Tokmac lövésénél védett nagyot Dombó, nem sokkal később viszont már csak a norvég válogatott játékoson és a bal kapufát alig elkerülö kísérletén múlt, hogy már nem az FTC vezetett.

Zubkov lövése is veszélyes volt a 78. percben, a 80. percben pedig Zlicic a 16-oson belüli kezezése maradt a visszajátszások alapján megtorlatlanul, de az igazi csattanó a végére maradt!

Az egyre inkább fáradó kisvárdaiak Laidounit nem tudták megállítani, a középpályás aztán Marquinhoshoz passzolt, onnan pedig Tokmac elé került a labda - a támadó középpályás a jobb alsóba lőtte a győztes gólt (2-1). Az FTC ezzel ötpontosra növelte az előnyét a tabella élén.

OTP Bank Liga, 23. forduló:

Ferencváros - Kisvárda 2-1 (Boli 58., Tokmac 91., ill. Bumba 31. - 11-esből)

FTC: Dibusz - Wingo, Blazic, Kovacevic, Civic - Laidouni, Esiti (Marquinhos, 46.) - Tokmac, Zachariassen, Auzqui (Zubkov, 59.) - Bassey (Boli, 46.)

Kisvárda: Dombó - Peteleu, Prenga, Cirkovic, Leoni - Melnyik, Zlicic - Bumba, Ötvös, Camaj - Mesanovic

ZTE - MOL Fehérvár FC 2-0

Révész nekiment sértődött játékosának a Fradi-pályán: "Nem profihoz méltó viselkedés" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es mérkőzéseket Zalaegerszegen és a Groupama Arénában. A ZTE-Vidi és a Fradi-Kisvárda bajnokik edzői értékelései.
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.