NB I: Zalaegerszegen sem szakadt meg a Vidi vereségsorozata

A ZTE egy korai Huszti-góllal és egy kései Koszta 11-essel verte a MOL Fehérvárt az NB I első vasárnapi meccsén.
Dudás Gábor 2022. március 6., vasárnap 17:09
Szerző: Dudás Gábor 2022. március 6., vasárnap 17:09

Alaposan bekezdett a ZTE hazai pályán, a Waltner-csapat sorra alakította ki a kisebb-nagyobb helyzeteket, különösen Koszta és Halilovic volt aktív ezek kialakításában.

A 12. percben pedig jött a látottak alapján megérdemelt vezető gól is: egy nagy bedobás után Fiola Huszti elé fejelte a labdát, aki 8 méterről a bal sarokba lőtt (1-0).

Az első komolyabb vendéglehetőséget Zulj veszélyes szabadrúgása jelentette a 23. percben (nem sokkal zúgott el a labda a léc fölött a ballábas lövést követően), majd jött egy sajnálatos sérülés is. A MOL Fehérvár ellen egyszer az idényben már megsérült Bobál egy ütközés után erősen fájlalta a karját, emiatt le is kellett lecserélni.

A 42. percben Gergényi is a földre került, neki Funsho nyomott oda egyet, vérzett is a balhátvéd orra. De nem csak a pályán volt kemény, illetve feszült a találkozó, a fehérvári másodedző, Preisinger Sándor és a zalaegerszegi tréner, Waltner Róbert is kapott sárgát a kispadon.

Szinte azonnal a kapuba talált a Vidi a fordulás után, de nem sokáig örülhettek a vendégek. Alef fejelte le a labdát, majd Funsho kapott egy indítást és jól is centerezett, az érkező Kodro pedig egy lépésről a hálóba passzolt. A VAR-vizsgálat és a látottak alapján helyesen a gól érvénytelen lett, mivel Funsho lesről indult.

Igyekezett a zsinórban öt bajnoki vereség után feltámadni próbáló fehérvári csapat, eközben a ZTE több ígéretes kontrát is elrontott pontatlansága miatt.

A hajrában aztán eldőlt minden: a 81. percben Meshack esett el Heister mellett a 16-oson belül, a játékvezető pedig 11-est ítélt - a VAR-vizsgálat után is maradt a döntés. Koszta 11-esébe Kovács ugyan beleért, de a labda végül a hálóban kötött ki (2-0).

A végén még Meschak lövésénél kellett bravúrt bemutatnia a fehérvári kapusnak, de az eredmény már nem változott - pedig hét perc volt a hosszabbítás is és Nikolicsnak akadt azért egy komolyabb helyzete.

A ZTE 2-0-s győzelmével megerősítette 5. pozícióját, a Vidi viszont zsinórban hatodszor is kikapott az OTP Bank Ligában és most már erősen hátrafelé kell tekintgetnie...

OTP Bank Liga, 23. forduló:

ZTE - MOL Fehérvár FC 2-0 (Huszti 12., Koszta 83. - 11-esből)

ZTE: Demjén - Huszti, Bobál D. (Mocsi, 32.), Serafimov, Gergényi - Sankovic, Halilovic - Meshack (Milovanovikj, 91.), Tajti (Spoljaric, 89.), Bedi, Koszta (Zsóri, 89.)

Fehérvár: Kovács D. - Bese, Rus, Fiola, Heister (Hangya, 84.) - Dárdai, Alef (Makarenko, 62.), Zulj - Funsho (Nego, 73.), Kodro, Petrjak (Nikolics, 62.)

Ferencváros - Kisvárda 2-1

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.