Fotó: mtkbudapest.hu

Felkészülés: Kiütötte NB II-es ellenfelét az MTK, gólt lőtt a Kisvárda nagy visszatérője - eredmények

Az MTK Budapest, a Budapest Honvéd és a Kisvárda is lejátszotta első nyári felkészülési mérkőzését szombat délelőtt.
Nyikes Zoltán 2021. június 26., szombat 13:05
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. június 26., szombat 13:05

MTK Budapest-III. Kerületi TVE

Lejátszotta első nyári felkészülési mérkőzését az MTK Budapest, amely az NB II-be jutott III. kerületi TVE csapatát látta vendégül a Lantos Mihály Sportközpontban. Az NB I-es együttes új szerzeményei közül Ylber Ramadani, James Weir, Kocsis Bence és Gheorghe Grozav is tagja volt a kezdőcsapatnak.

Az mtkbudapest.hu tudósítása szerint a meccs elején Grozav kis hjíán azonnal be is talált: egy labdaátvétellel átverte emberét a félpályánál, majd kapura tört, végül a hosszú sarok mellé nyesett. Majd az óbudaiak percei következtek, hiszen gyorsan kétgólos előnybe kerültek: előbb egy szöglet után a menteni igyekvő Perkovic öngólt vétett (0-1), majd egy kezezés után megítélt büntetőt Tamási értékesített magabiztosan (0-2).

Gyorsan jött a válasz: szép támadás végén Miovski készített le egy labdát Kocsisnak, aki 18 méterről, ballal nagy gólt lőtt (1-2). Nem sok hiányzott az egyenlítéshez: előbb Ramadani lőtt jól, majd az aktív Kocsis bombázott kapura 24 méterről, Horváth nagy bravúrral mentett a léc alól. A 34. percben jött a megérdemelt egyenlítés: Miovski emelt középre, Grozav pedig 5 méterről fejjel kiegyenlített (2-2). Nem sokkal utána Kocsis helyzeténél mentett Horváth, így döntetlennel zárult a félidő.

A fordulás után Kata azonnal egy veszélyes átlövéssel "jelentkezett", majd Prosser lőtt fordulásból óriási kapufát. A fordítás végül összejött az MTK-nak, egy kezezés miatt megítélt büntetőt Ferreira értékesített magabiztosan, félmagasan a jobb sarokba lőtte a labdát (3-2).

Nem sokkal később jött a negyedik: Kovácsréti adta be a labdát, Prosser pedig nem hibázott (4-2). A 74. percben aztán fordított volt a felállás: szép támadás végén Prosser hozta rendkívül önzetlenül kihagyhatatlan helyzetbe Kovácsrétit, aki 14 méterről nem is hibázott (5-2).

Nem sokkal a vége előtt a hatodik gólt is megszereztük: Prosser felívelt labdáját Baki fejelte középre, Ferreira átvette a labdát, és a hálóba helyezett (6-2). A végeredményt Prosser állította be, így 7-2-re nyerte első meccsét az MTK.

Felkészülési mérkőzés, Lantos Mihály Sportközpont

MTK Budapest-III. Kerületi TVE (NB II) 7-2 (Kocsis 15., Grozav 34., Ferreira 50. - 11-esből, 84., Prosser 61., 90., Kovácsréti 74., ill., Perkovic 8. - öngól, Tamási 12.)

MTK Budapest, 1. félidő: Somodi - Balázs, Perkovic, Nagy Zs., Herrera - Ramadani, Mezei, Weir - Kocsis, Miovski, Grozav

MTK Budapest, 2. félidő: Csenterics - Kaka, Baki, Ferreira, Antonijevic - Kata, Varju, Palincsár, Kovács M. - Kovácsréti, Prosser

Budapest Honvéd-FC Ajka

Szintén szombat délelőtt játszotta le első nyári edzőmeccsét a Budapest Honvéd, amely a kooperációs partnercsapatával, az FC Ajkával mérte össze tudását a Honvéd-MFA Utánpótlásközpontban.

A kispesti klubhonlap beszámolója szerint már a 9. percben közel került a vezetés megszerzéséhez a Honvéd, ám ekkor még Eppel kísérletét nagy bravúrral védte Horváth Dániel, öt perccel később viszont már nem tudott segíteni az ajkai kapus sem: Nono 22 méteres szabadrúgását Horváth épp az érkező Nagy Gergő elé ütötte, aki közvetlen közelről a hálóba lőtt. 1–0.

A 30. minutumban Sani szerzett erőszakosan labdát, középre passzolt Eppelhez, aki Banó-Szabó elé tálalt, a középpályás lövése alig szállt fölé, majd Nono remek szabadrúgását piszkálta ki a jobb felső sarokból Horváth.

A szünet után már kevesebb lehetőséget lehetett feljegyezni, a 65. percben Májer 20 méteres lövése zúgott el a jobb kapufa mellett, míg a 81. percben Bőle találta meg remek labdával Hidit, a csapatkapitány előtt két ajkai védő azonban összezárt. A lecsorgó labda Tóth-Gáboré lett, de nagy helyzetben kapu mellé lőtt.

A vége előtt nem sokkal újabb hatalmas helyzet maradt ki: Tóth-Gábor centerezését Májer sarokkal tette kapura, de Balogh hatalmasat védett, majd a kipattanó labdával Szendrei lőtte telibe a bal kapufát.

Felkészülési mérkőzés, Honvéd-MFA utánpótlásközpont

Budapest Honvéd-FC Ajka (NB II) 1-0 (Nagy G. 14.)

Honvéd 1. félidő: Szappanos – Sani, Batik, Bardea, Lovric – Nagy G. – Nagy D., Nono, Banó-Szabó, Balogh N. – Eppel

Honvéd 2. félidő: Tujvel – Kovács N., Baráth, Klemenz, Tamás K. – Hidi – Bőle, Szendrei, Zsótér, Májer – Tóth-Gábor

Ajka: Horváth D. (Balogh M., a szünetben) – Szűcs K., Heffler, Tar, Csemer, Kenderes (Présinger, a szünetben), Csizmadia (Földi, 61.), Gaál (Berzsenyi, 73.), Lehoczky (Görgényi, a szünetben), Tóth G., Szarka (Orosz, a szünetben)

Kazincbarcika-Kisvárda

A Kisvárda is először lépett pályára a nyári felkészülési időszakban, az NB I-es csapat a Kazincbarcika otthonába látogatott.

A kisvardafc.hu tudósítása szerint már a 2. percben előnyt szereztek a barcikaiak: Bumba lövését blokkolták a 16-oson belül, kontrából megindultak a hazaiak, és a védelmi megingást kihasználva Radu talált a kapuba. 1–0. A 8. percben majdnem sikerült az egyenlítés, amikor Asani visszagurításából Czérna ívelt kapura, a beadásszerű lövés kevéssel kerülte el a lécet. A folytatásban Zlicic próbálkozott kétszer is, előbb 20 méterről a jobb sarok mellé lőtt, majd a 18 méteres kapáslövését Fila védte. A szünet előtt Bumba jobb oldali szöglete után Rubus csúsztatta tovább a labdát amelyről Szimovics éppen hogy lemaradt.

A térfélcserét követően gyorsan gólt szereztek a vendégek: a 49. percben Nagy Mihály Krisztiánt vágták fel a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntetőt Camaj jobbal a bal alsó sarokba lőtte. 1–1. A 62. percben Camaj a bal oldalon az alapvonalig futott a labdával, visszagurítása után Melnik 16 méterről rosszul találta el a labdát, amit az 5-ösön Jelena lekezelt és a felső lécre lőtt, majd a magasan felperdülő labdára Gosztonyi érkezett és az ötös sarkáról a kapu bal oldalába fejelt. 1–2.

A 30 éves szélső még 2020 júniusában, a Mezőkövesd elleni bajnokin szenvedett súlyos achilles-ín sérülést, majd az előző idény tavaszi szezonjában a Kisvárda NB III-as csapatában lépett pályára nyolc alkalommal is, az NB I-es együttesbe viszont most tért vissza - rögtön góllal.

A végeredmény a 72. percben alakult ki, ekkor Leoni ballal lágyan ívelt középre Jelena pedig 6 méterről bal felső sarokba fejelt.

Felkészülési mérkőzés, Kazincbarcika

Kazincbarcika (NB III)-Kisvárda 1-3  (Radu 2., ill. Camaj 49. - 11-esből, Gosztonyi 62., Jelena 72.)

Kisvárda 1. félidő:Dombó (Odincov, 31.) – Hej, Rubus, Kravcsenko, Czérna – Szimovics, Zlicsics – Navrátil, Bumba, Asani – Horváth Z.

Kisvérda 2. félidő: Odincov (Németh M., 60.) – Melnik, Prenga, Csirkovics, Leoni – Gosztonyi, Karabeljov, Ötvös, Camaj – Nagy M. K., Jelena

Eldőlt: Külföldről is hívták, de visszatér az NB I-be a magyar védő
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Mezőkövesden folytatja pályafutását a legutóbb a lengyel élvonalban légióskodó 27 éves labdarúgó.