Bombameglepetések az NB I-ben: A Diósgyőr a Honvédot, az Újpest a Vasast verte

A helyezések alapján igencsak váratlan eredmények születtek az NB I keddi játéknapján. Az éllovas Budapest Honvéd a kiesés ellen küzdő Diósgyőrtől kapott ki 2-0-ra, az Újpest pedig a dobogós Vasast verte a Bozsik-stadionban, nagy csatában, 3-2-re.
Dudás Gábor 2017. április 11., kedd 17:57
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 11., kedd 17:57

DIÓSGYŐR – BUDAPEST HONVÉD 2-0 (Karan 25., Vela 62.)

A meccs részletes krónikája, percről percre itt!

A listavezető Honvéd és a kieső helyen álló Diósgyőr kapott össze 2700 néző előtt a mezőkövesdi stadionban, a találkozó képe és eredménye pedig alaposan eltért a papírformától.

A hazai csapat az egész mérkőzésen dominált és jobban futballozott, ennek ellenére az első helyzete a Honvédnak akadt: Lanzafame közelről lőtt fölé. A másik oldalon Novothny nagy helyzeténél Gróf védett bravúrral, nem sokkal később Makrai vitte el a labdát a kapus mellett és sodródott ki, a becsúszó Bobál mentett szögletre. A sarokrúgást viszont már nem úszta meg a fővárosi csapat: a remekül érkező Karan erős fejest küldött a vendégek kapujába (1-0).  Az első játékrész hátralevő részében kisebb lehetőségei még voltak a kispestieknek, de ziccert nem sikerült kialakítaniuk.

A szünetet követően sem változott a játék képe, sőt, a DVTK még többet birtokolta a labdát. A letámadással rendre meg tudnák zavarni a vendégek védőit, egy ilyen labdaszerzés után született a második diósgyőri gól is. Novothny cselezett befele a bal oldalról majd lőtt, s bár lövést Gróf védeni tudta, de a kipattanót Vela a léc alá bombázta (2-0). A hátralévő időben már nem igazán alakítottak ki helyzeteket a csapatok: a Honvéd indiszponáltan játszott, a Diósgyőr pedig már nem siettette a játékot. Összességében teljesen megérdemelten győzött a DVTK, amely Bódog Tamással a kispadon közelít a bennmaradást érő pozíció felé.

NB I: Bódog hideg fejről, Rossi újjászületésről beszélt - így látták az edzők

VASAS – ÚJPEST 2-3 (Gaál 55., Király B. 88., ill. Heris 4., Balogh B. 45., Mohl 60.)

Voltak meglepetések az összeállításokban az eltiltások, sérülések miatt: Kleisz például védőt játszott, Heris pedig csatárt. Utóbbi, azaz a belga beállítása igencsak jól sült el az Újpestnek és Nebojsa Vignjevicnek, hiszen az elbőb támadóból lett védő, majd védőből lett támadó már a 4. percben betalált, Cseke remek kiugratását követően (0-1).

A gól után egy bő negyedóra kellett ahhoz, hogy a Vasas magára találjon, a félidő közepétől azonban már sokkal veszélyesebb volt, mint ellenfele. A 21. percben Berecz lőtt a kapu fölé, de Saglik is többször megkeverte  a vendégvédelmet. A 36. percben pedig kis híján gólt is szerzett, de sem ő, sem a kipattanóból Berecz nem tudott túljárni Banai eszén. Óriási helyzetek voltak!

Az első félidő slusszpoénjaként aztán jött az Újpest második gólja: Balogh a bal kapufa segítségével tekert egy szabadrúgást a kapuba (0-2).

A második félidő rengeteg helyzetet és még három gólt hozott. Az 55. percben szépített a Vasas: A csereként beállt Kulcsár Saglik sarokpassza után lőtt, Banai nagyot védett, de érkezett a kipattanóra Gaál és az üres kapuba pofozta a labdát, megszerezve első gólját a Vasas színeiben (1-2).

Öt perccel később azonban megint kettővel ment az Újpest: Andric csúsztatott meg középen egy szögletet, a hosszú, bal oldalon érkező Mohl pedig közelről a kapuba fejelt (1-3). A 88. percben a remek cserének bizonyult Király Botond is betalált, a Berecz lövése után Banairól kipattanó labdát juttatta közelről a hálóba, kialakítva a 2-3-s végeredményt. Az Újpest fontos három pontot szerzett a dobogós angyalföldiek ellen.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!