Fotó: dvsc.hu

NB I: VAR-ozás után visszavont 11-es, piros lap, hatalmas kapusbravúrok és 94. perces győztes gól a Loki-Puskáson - videó

Feszült mérkőzésen, a hajrában szerezte meg a győztes gólt a Puskás Akadémia Debrecenben.
Nyikes Zoltán 2023. április 14., péntek 21:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 14., péntek 21:57

Az NB I 27. fordulójának nyitómeccsén a negyedik helyezett Debreceni VSC fogadta a közvetlenül mögötte álló Puskás Akadémiát.

1. félidő

Az 5. percben Gruber pörgette Puljic elé a labdát, aki 11 méterről a bal alsó mellé lőtt, majd egy perc sem telt el, amikor ismét Gruber készített elő és adott be az alapvonalról, Komáromi azonban nem találta el jól a labdát jó helyzetben. A 12. percben Dzsudzsák végezhetett el igen kedvező helyről, 19 méterről, szemben a kapuval egy szabadrúgást, de a sorfalban halt el a kísérlet.

Ezt követően visszaesett a tempó és a 33. percig kellett várni egy újabb izgalmas eseményre, ekkor egy gyorsan elvégzett bedobás után Gruber adott be laposan az alapvonalról, a debreceni védők nagyot mentettek Puljic elől. Két minutummal később Varga Kevin balról adott középre élesen, a kaputól három méterre becsúszva lőtt Babunski, Markek viszont nagy bravúrral védett.

A 37. percben is a felcsúti kapusnak akadt dolga, Varga bombáját szedte ki a léc alól. A játékrész utolsó lehetősége Babunski előtt adódott, de fölé vágott egy lecsorgót.

2. félidő

A fordulás után két perc sem telt el, amikor Dzsudzsák 14 méterről kínálta meg Markeket, de a Puskás kapusa ismét résen volt. A 64. percben Dzsudzsák balról elvégzett szabadrúgása után Batik felszabadítása volt túl rövid, a 16-oson belül Babunski próbálkozhatott még lövéssel, egy blokkról azonban épp Ojediran elé került a labda, aki nagy helyzetben lőhetett, de Szolnoki szögletre mentett.

A 74. percben Puljic szögletből veszélyeztetett, csavarása a rövid kapufáról pattant ki.

Két perccel később érdekes szituáció következett: hátul passzolgatott Spandler és Markek, utóbbi azonban röviden adta tovább társának a labdát, akit így megelőzött Varga Kevin, Spandler pedig úgy tűnt először, hogy buktatta a 16-oson belül a Loki támadóját. A játékvezető 11-est ítélt, videóbírózást követően azonban úgy döntött - jogosan -, hogy mégsem jön büntető és Varga kapott sárgát színészkedésért.

A 88. percben tömegjelenet alakult ki a pályán, miután Ferenczi ütközte le keményen Colleyt azután, hogy a labdát már tovább passzolta a vendégek támadója. A Loki védője kapott is egy sárgát a felesleges szabálytalanságért, majd miután nem hagyta abba a kakaskodást, így Bognár játékvezető kiállította Ferenczit.

A rendkívül feszült hajrá pedig tartogatott még izgalmakat, a 94. percben ugyanis megszerezte a győztes gólt a Puskás Akadémia: Brandon balról érkező beadása után Zahedi megelőzte Loncart és 6 méterről a bal alsóba csúsztatott, 0-1.

És még itt sem volt vége... A 98. percben Dzsudzsák szöglete után Bárány fejesét védte nagy bravúrral Markek - így ért véget az összecsapás.

NB I, 27. forduló

Debreceni VSC-Puskás Akadémia 0-1 (Zahedi 94.)
Kiállítva: Ferenczi (89.)

DVSC: Megyeri - Kusnyír, Dreskovic, Loncar, Ferenczi - Manrique, Ojediran (Bárány, 95.) - Varga K. (Kyziridis, 81.), Dzsudzsák, Szécsi (Bódi, 65.) - D. Babunski (Mance, 82.).

Puskás: Markek - Szolnoki, Golla, Spandler, Brandon - Batik, Favorov - Levi, Komáromi (Corbu, 65.), Gruber (Zahedi, 84.) - Puljic (Colley, 81.).

Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.