Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Tovább üldözi a dobogósokat a Puskás Akadémia

6-1-es győzelemmel folytatja az OTP Bank Liga dobogósainak üldözését a Puskás Akadémia.
Dudás Gábor 2024. február 18., vasárnap 19:21
Szerző: Dudás Gábor 2024. február 18., vasárnap 19:21

Batik már a 8. percben eltalálta a kapufát egy remek lövéssel, nem sokkal később pedig vezetést is szerzett a Puskás Akadémia az MTK ellen. A 12. percben a magyar válogatott Nagy Zsolt egy szögletre érkezett azépen, és az ötösről a a kapuba csúsztatott (1-0).

Ezután Komáromi nagy pillanatai következtek a Pancho Arénában. A fiatal szélső előbb a 25. percben villant meg, elhúzott a jobb szélen, betört a tizenhatoson belülre, majd szépen szolgálta ki Corbut, aki 7 méterről lőtt a kapu közepébe (2-0).

A félidő lefújása előtt nem sokkal Komáromi megint meglépett, majd átívelt a túloldalra, ahonnan Plsek fejelte vissza a labdát, Favorov pedig néhány lépésről a hálóba kotort (3-0).

Az 53. percben Corbu majdnem duplázott, de Demjén szépen védte a bal alsóra leadott lövését. Egy perccel később viszont megszületett a negyedik hazai gól is: Plsek indította a bal oldalon megiramodó Nagy Zsoltot, aki begurított középre a labdát, az érkező Komáromi pedig pontosan fejezte be az akciót (4–0).

Jöttek a cserék mindkét oldalon és jött az MTK szépítése is a félidő közepén. A 65. percben Kovács M. hozta helyzetbe a padról nemrég beszállt Molnárt, aki 11 méterről lőtt szépen a bal sarokba (4-1).

A 80. percben visszaállt azonban a négygólos különbség, ekkor egy szöglet után Stronati 4 méterről fejelt a kapuba (5-1). Nem sokkal később a vendégek játékosa, Végh Bence kapott egy elkésett belépő után piros lapot, így a vendégek tíz emberrel fejezték be a találkozót.

A Puskás Akadémia közel járt az ötödik gólhoz is, ám Soisalo találatát érvénytelenítették les miatt, végül azonban a finn cserejátékos mellel(!) csak szerzett egy érvényes gólt is. Így lett 6-1 a végeredmény, amivel a felcsútiak versenyben maradtak a dobogós helyekért.

OTP Bank Liga, 21. forduló:

Puskás Akadémia – MTK Budapest 6-1 (Nagy Zs. 12., Corbu 25., Favorov 44., Komáromi 54., Stronati 80., Soisalo 90., ill. Molnár R. 65.) - piros lap: Végh B. (MTK, 82.)

PAFC: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill (Markgráf, 79.) - Batik (Colley, 79.), Favorov - Komáromi (Soisalo, 79.), Corbu (Vékony, 59.), Nagy Zs. (Slagveer, 55.) - Plsek

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Kocsis G. - Kovács M., Thiam (Végh B., 46.), Kata, Bognár (Stieber, 57.), Antonov (Vadnai, 83.) - Németh K. (Ennin, 46.), Jurina (Molnár R., 57.)

Fehérvár FC – DVSC 1-0

Sokba kerülhet az újabb ETO-botlás: Leválthatja edzőjét a lejtmenetbe került bajnokesélyes
A csakfoci.hu információi szerint az utóbbi négy bajnokijából csak egyet megnyerő, ezúttal a Kozármisleny otthonában vereséget szenvedő ETO FC Győr menesztheti vezetőedzőjét, a spanyol Antonio Munozt.
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.