Fotó: fehervarfc.hu

NB I: Újrarúgatott 11-essel győzte le a Vidi a DVSC-t - videó

1-0-ra győzött a Fehérvár a Debrecen ellen vasárnap, így megerősítette harmadik helyét az OTP Bank Liga tabelláján.
Dudás Gábor 2024. február 18., vasárnap 16:57
Szerző: Dudás Gábor 2024. február 18., vasárnap 16:57

Sok mezőnyjátékkal és kevés helyzettel indult a találkozó, amelynek inkább a Fehérvár volt az esélyese, és egy esetleges győzelemmel felzárkózhatott volna a Paks-Ferencváros duóra is.

A 24. percben Katona Mátyást akasztotta Baranyait, Andó-Szabó Sándor játékvezető pedig büntetőt ítélt a Fehérvárnak. A labdához a télen igazolt argentin Vidi-csatár, Stefanelli állt oda, de pocsék lövését Megyeri Balázs simán kivédte.

Azonban a kapusról kipattanó labdát az a Domingues úgy vágta ki, aki a 11-es pillanatában belépett a tiltott területen belülre, így a VAR jelezésére a játékvezető újrarúgatta a büntetőt. Ehhez pedig már nem Stefanelli, hanem Christensen állt oda, és a kapu jobb oldalába zúdította a labdát - Megyeri rajta volt, de védeni most nem tudott (1-0).

A 31. percben megint a norvég középpályás lőtt, ezúttal messzebbről, de a debreceni kapusnak ez nem okozott gondot. Három perccel később megint kettejük különcsatája következett, Megyeri magabiztosan fogta a Vidi-légiós 16 méteres próbálkozását. A hátralévő perceket megnyomta a Loki, de Bárány közeli fejese és Dzsudzsák szabadrúgása is elkerülte a kaput - utóbbi jócskán.

A fordulás után előbb Bese maradt le egy veszélyes beadásról, majd a másik oldalon Bárány hatméteres fejesét védte a bal alsónál Tóth Balázs. Lagator sem tévedett sokat nem sokkal később, majd Tóthnak Ferenczi 23 méteres lövésénél akadt dolga.

Az 58. percben egy ravasz Dzsudzsák-Szabadrúgás után maradt ki vendéghelyzet, majd Csongvai tekert nem sokkal a debreceni kapu mellé. A hajrára fordulva Bárány a büntetőponttól próbálkozott egy fejessel, de Tóth megint a helyén volt. Két perccel később viszont a Vidi kapusának bravúrt kellett bemutatnia, a csereként beállt Szuhodovszki 17 méteres lövését tolta a bal oldali kapufára.

A 86. percben Tóth "szemmel" védte Tuboly bólintását, Bárány fejesénél viszont megint közbe kellett avatkoznia. A DVSC kihagyta a helyzeteit, így végül nem szerzett pontot a Vidi otthonában.

OTP Bank Liga, 21. forduló:

Fehérvár FC – DVSC 1-0 (Christensen 30. – 11-esből)

Fehérvár: Tóth B. - Bese, Serafimov, Spandler, Gergényi, Schön - Katona M. (Sigér, 59.), Csongvai, Christensen (Simut, 86.) - Berki (Gradisar, 59.), Stefanelli (Pető, 74.)

DVSC: Megyeri - Baranyai (Tuboly, 69.), Pellumbi, Lagator, Ferenczi - Loncar (Szuhodovszki, 76.), Ojediran (Manrique, 69.) - Szécsi M. (Kocsis D., 58.), Dzsudzsák, Domingues (Bódi, 81.) - Bárány

17:30: Puskás Akadémia – MTK Budapest

Sokba kerülhet az újabb ETO-botlás: Leválthatja edzőjét a lejtmenetbe került bajnokesélyes
A csakfoci.hu információi szerint az utóbbi négy bajnokijából csak egyet megnyerő, ezúttal a Kozármisleny otthonában vereséget szenvedő ETO FC Győr menesztheti vezetőedzőjét, a spanyol Antonio Munozt.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.