Fotó: molfehervarfc.hu

NB I: Nagyon meleg lesz a Vidinek a bajnoki hajrá - a debreceni vereséggel 1 pontra vannak a kieséstől

2-0-ra győzött a DVSC a nagyon nehéz helyzetben lévő MOL Fehérvár ellen az OTP Bank Liga 29. fordulójának egyetlen vasárnapi meccsén.
Dudás Gábor 2023. április 30., vasárnap 17:21
Szerző: Dudás Gábor 2023. április 30., vasárnap 17:21

Egy szép jelenet vezette fel a találkozót, hiszen a mérkőzés előtt a kezdőrúgást a DVSC legidősebb, 102 éves szurkolója, Sanyi bácsi végezte el.

A debrecenieknek 5 éves kora óta szorító drukker mellett további mintegy 6500 néző azt láthatta, hogy a Loki alakított ki valamivel több lehetőséget az első játékrészben, de a házigazda sem tudott ekkor még a kapuba találni.

Varga Kevin akár már a 7. percben vezetést szerezhetett volna a váratlanul mégis pályára lépő Dzsudzsák kiugratása után, de nem tudta átemelni a kapujából kilépő Kovácsot. A Vidi két távoli kísérlettel válaszolt, de Pokorny átlövését Megyeri simán védte, Dárdai veszélyes szabadrúgása pedig elkerülte a kaput.

A 35. percben Babunski került helyzetbe (megint Dzsudzsák volt az előkészítő), de Kovács védte közeli kísérletét a jobb alsó saroknál. A 42. percben Loncar pörkölt kapura egy rövid felszabadítás után, és bár a labda kipattant a Vidi-kapus "páncélmellényéről", végül nem alakult ki nagyobb helyzet.

Szinte azonnal kapufát lőtt a DVSC a szünet után: megint Duzsudzsák adott remek passzt, ezúttal Manriquének, aki 16 méterről lőtt is, de a bal kapufa megmentette a fehérváriakat.

Az 52. percben viszont már jött a debreceniek vezető gólja. Dzsudzsák tette ki szépen a labdát jobbra Kusnyírnak, aki a 16-os oldaláról kanyarintott középre, az ötösnél berobbanó Babunski pedig bevetődve a hálóba lőtt (1-0). Az északmacedón támadó ezzel "hivatalosan" is a Vidi mumusa lett, hiszen a két csapat mindhárom idénybeli bajnokiján a kapuba talált...

Tíz perccel később Babunski újra betalált, de látványos fejese előtt lesről indult a VAR-vizsgálat szerint.

A fehérváriak a félidő közepén jártak a legközelebb a gólhoz, de Stopira ötméteres fejese kevéssel, de elkerülte a debreceni kapu bal oldalát. Nem sokkal később Csongvainak kellett nagyot mentenie Varga Kevin lehetőségénél, majd Pokorny és Loncar ugrott össze  - egy-egy sárga lett a jutalmuk.

A 81. percben aztán eldőlt minden: a csereként beállt Bódi egy remek 19 méteres szabadrúgással lőtte ki a vendégkapu jobb alsó sarkát (2-0).

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

M4 Sport (@m4sportofficial) által megosztott bejegyzés

A Vidi vereségét nem sokkal később Larsen második sárgája és kiállítása tette véglegessé. A 88. percben a már csatárt játszó Stopira vágta még a labdát a léc fölé, fordulásból, de vendéggól végül nem született. És több hazai találat sem, miután Kovács nagyot mentett egy debreceni akció végén.

A 2-0-s Loki-sikerrel a hazaiak továbbra is versenyben vannak a dobogóért, a Fehérvár viszont mindössze egy ponttal áll a már kiesőhelyen álló Honvéd előtt, négy fordulóval a szezon vége előtt.