Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Nagy góllal vezetett a Fradi, de megbotlott Kisvárdán - videó

Az első félidőben a Ferencváros, a másodikban inkább a Kisvárda játszott veszélyesebben, végül 1-1-es döntetlen született, aminek leginkább Győrben örülhetnek.
Csakfoci.hu 2026. március 22., vasárnap 21:08
Fotó: kisvardafc.hu
Az első félidőben a Ferencváros, a másodikban inkább a Kisvárda játszott veszélyesebben, végül 1-1-es döntetlen született, aminek leginkább Győrben örülhetnek.
Szerző: Csakfoci.hu 2026. március 22., vasárnap 21:08

I. félidő:

A vendégek már az 1. percben helyzetbe kerültek, ekkor Yusuf tört be a hazai tizenhatosra, de a Kisvárda védelme szögletre mentett.

A 15. percben Nagy Barnabás passza után Kovacevic 20 méterről, ballal óriási gólt lőtt a bal felső sarokba, ezzel megszerezve a Ferencvárosnak a vezetést (0-1).

Azért a Kisvárda is próbálkozott: Melnik a 18. percben 15 méterről lőtt, de Raemaekers lábáról a labda szögletre pattant a labda. A 22. percben Nagy Barnabás 17 méteres lövése a kapu fölé ment.

A 41. percben Mbock lapos szabadrúgás-beadása Osváth becsúszó mentésén akadt el, majd a 46. percben Kanichowsky szabadrúgásából Zachariassen fejelt középre, de Chlumecky nagyot mentett Gómez elől.

A nem túl magas színvonalú játékrész végén maradt a 0-1.

II. félidő:

A félidő elején a Kisvárda több helyzetet dolgozott ki: a 46. percben Matanovic 17 méteres lövését Dibusz hárította, majd a 57. percben Radmanovac 12 méteres próbálkozását is bravúrral védte az FTC válogatott kapusa.

A vendégek vezetése azonban csak a 63. percig állt fenn, ekkor Melnik 14 méterről a jobb felső sarokba lőtt egy röviden kifejelt labdát követően, ezzel egyenlített a hazai csapat (1-1).

A 77. percben a Kisvárda újabb helyzetet dolgozott ki, ekkor Bíró lövését Dibusz hárította, de a kipattanót Novothny nem tudta értékesíteni.

A hajrában a Ferencváros dominált és egy Gómez-fejesnél a góltól sem járt messze, de végül maradt a döntetlen, így az ETO három ponttal meglógott a Fradi elől, igaz, a budapesti zöld-fehérek egy meccsel kevesebbet játszottak.

Olvastad már?
Révész: "Kaptunk egy buta, de nagyon szép gólt"; Borbély: "Ezt a meccset el kell felejteni, megnyertük és kész" - így látták az edzők
Így látták a vezetőedzők a vasárnapi NB I-es mérkőzéseket Felcsúton, Miskolcon és Kisvárdán. Értékelések.
Elolvasom

fizz Liga, 27. forduló

Kisvárda - Ferencváros 1-1 (Melnik 63., ill. Kovacevic 15.)

Várda: Popovics - Nagy K. (Balogum, 79.), Radmanovac, Chlumecky, Oláh - Mbock (Molnár G., 79.), Popoola (Szőr, 85.) - Matanovic (Szabó Sz., 92.), Melnik, Cipetic (Novothny, 46.) - Bíró

FTC: Dibusz - Gómez, Raemaekers, Szalai - Osváth, Zachariassen (Romao, 60.), Kanichowsky (Abu Fani, 78.), Madarász (Corbu, 60.), Nagy B. (Gruber, 73.) - Yusuf (Acolatse, 73.), Kovacevic

Korábban:

Puskás Akadémia - DVSC 1-1

Kazincbarcika - ETO FC 1-3

A Fizz Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. ETO FC 27 15 8 4 25 53
2. FERENCVÁROSI TC 26 15 5 6 22 50
3. DVSC 27 12 9 6 9 45
4. ZTE FC 27 11 9 7 9 42
5. PAKSI FC 27 11 8 8 11 41
6. KISVÁRDA MASTER GOOD 27 11 6 10 -7 39
7. PUSKÁS AKADÉMIA FC 26 10 6 10 0 36
8. ÚJPEST FC 27 9 6 12 -9 33
9. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 27 8 8 11 -7 32
10. MTK BUDAPEST 27 7 7 13 -11 28
11. DVTK 27 5 10 12 -13 25
12. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 27 5 2 20 -29 17

Átigazolások
NB III
Milovanovic az edző
Az elmúlt években Lipcsei Péter segítőjeként a Soroksárnál dolgozott Dejan Milovanovic mentheti meg az NB III-as Pénzügyőrt a kieséstől.
Visszatérhet a korábbi Fradi-tréner
Thomas Doll
Indonéz sajtóhírek szerint a Persija Jakarta visszahozná vezetőedzőnek Thomas Dollt.
Storck visszatér?
Újra kinevezhetik volt klubjánál
Vészhelyzet és edzőváltás a belga Cercle Brugge-nél – Bernd Storck lehet újra a megmentő.
Tovább az összes átigazoláshoz