Fotó: molfehervarfc.hu

NB I: Meseszerűen indult, de újabb bajnoki vált rémálommá a Vidinek

Hiába szerzett vezetést már a 4. percben a Vidi, a ZTE fordított, így a zalaiak rossz szériája ért véget.
Nyikes Zoltán 2023. február 25., szombat 16:20
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. február 25., szombat 16:20

A tavasszal még egyaránt nyeretlen ZTE és Vidi összecsapásával indult a szombati játéknap. A fehérvári klubhonlap tájékoztatása szerint Fiola Attila, Dárdai Palkó, Nikola Serafimov és Bese Barnabás is kisebb izomsérülés miatt maradt ki a keretből, míg a kezdőcsapatban először kapott helyet a 18 éves Pető Milán.

1. félidő

Jól kezdte a meccset a Vidi, a 4. percben a baloldalon vezettek kontrát, Houri indította Schönt, aki betört a 16-oson belülre, majd középre adott, ahol Katona hat méterről, a kapufa segítségével a léc alá fejelt, 0-1.

Ez megfogta a ZTE-t, de a 20. perctől egyre bátrabbá vált támadásban a hazai csapat, ami helyzeteket is hozott magával. Előbb Sankovic kiugratása után Németh ziccerét védte lábbal Kovács, majd nem sokkal később Tajti előbb átfűzte Deybit, majd 17 méterről a bal felsőt vette célba, a Vidi kapusa szögletre mentett.

A 32. percben összejött az egyenlítés: Szalay jobbról adott középre, ahol Csóka senkitől sem zavartatva, 10 méterről a bal sarokba fejelt, 1-1. A szünet előtt kis híján fordított is a ZTE, amikor Gergényi szöglete után Kodro csúsztatott öngólt kis híján, de szerencséjére elkerülte a jobb alsó sarkot a labda és így újabb sarokrúgás következhetett.

2. félidő

A szünet után is a ZTE volt veszélyesebb, két perc sem telt el és Gergényi szöglete után Csóka fejelte be a labdát középre, ahol a sűrűben előbb Németh közeli lövését blokkolták, majd Huszti lőtt fölé. Az 55. percben Csongvai felesleges szabálytalansága után lőhetett 17 méterről szabadrúgást a ZTE, Szalay pedig nagy erővel a bal felső sarokba bombázott - hiába állt ahhoz oldalhoz közelebb Kovács, nem tudott hárítani, 2-1.

A túloldalon hosszú idő után akadt újra dolga Demjénnek Katona rövid alsóba tartó lövésénél, ám ennél sokkal nagyobb ziccert láthatott a közönség az 58. percben, ekkor Tajti hosszú labdavezetés után jól ugratta ki Némethet, aki 13 méterről alig célzott a jobb alsó mellé.

Tíz perccel később Christensen remek kiugratása után Schön került ziccerbe, átemelte a kifutó Demjént, de a labda a bal sarok mellett gurult el. De ennyi volt a Vidiben, a hátralévő időben elfogyott támadásban a vendég együttes, így újabb vereséget szenvedett el idegenben.