Fotó: MTI

NB I: Marquinhos szépségdíjas gólt lőtt, Lisztes derbi-találattal búcsúzott a Fraditól - videó

Az OTP Bank Liga idei szezonjának utolsó mérkőzésén a Ferencváros 2-0-ra legyőzte az Újpestet.
Csakfoci.hu 2024. május 19., vasárnap 22:18
Fotó: MTI
Szerző: Csakfoci.hu 2024. május 19., vasárnap 22:18

Ahogy az várható volt, a Fradi kezdett jobban. Főleg Varga Barnabás fejét keresték a beadások, a támadó azonban csak kapufáig jutott el. A 31. percben Sevikjan pontos beadását hat méterről a lécre fejelte, majd kicsivel később négy méterről nem talált kaput.

A 38. percben gyönyörű góllal szerzett vezetést a hazai csapat: Marquinhos 19 méterről tekert a bal felső sarokba.

A második félidő is hazai fölénnyel kezdődött. A 61. percben majdnem növelte előnyét a bajnok: Zachariassen egy szép szóló után 15 méterről lőtt, a labda azonban a kapufára, majd Molnár hátára, onnan pedig az alapvonalon kívülre pattant.

A 73. percben Varga lövését védte Molnár. Három perccel később Huszti kezezett a tizenhatoson belül, a megítélt 11-est Lisztes a bal sarokba gurította. Érdekesség, hogy eredetileg Varga rúgta volna a büntetőt, de átadta a lehetőséget fiatal csapattársának, akinek ez az utolsó meccse a Fradiban.

A 88. percben Abu Fani beadása után Kodro fejesét védte Molnár, a kipattanót Ben Romhdane tette kapura, de azt is védte hatalmas bravúrral a fiatal kapus.

Maradt a 2-0, ahogy a két csapat pozíciója sem változott: a Fradi már korábban bebiztosította bajnoki címét, míg az Újpest a 10. helyen zárt.

OTP Bank Liga, 33. forduló

Ferencváros - Újpest 2-0 (Lisztes 76., Marquinhos 38.)

Ferencváros: Dibusz - Makreckis, Wingo, Botja, Ramirez - Zachariassen (Abu Fani 82.), Tóth A., (Besic 82.), Ben Romdhane - Sevikjan (Traoré 77.), Varga B., (Kodro 77.), Marquinhos (Lisztes 62.)

Újpest: Molnár - Huszti (Kovács 82.), Keita, Kobouri, Tamási - Pauljevic, Tajti (Mucsányi 89.), Mörschel, Radosevic - Csoboth, Ambrose (Sasere 66.)

NB I: Négy távozója már biztosan van a Fradinak - a derbi előtt búcsúztatták el őket
Az Újpest elleni mérkőzést megelőzően négy játékosától elbúcsúzott a Ferencváros, Kubatov Gábor mindannyiukat személyre szóló ajándékkal lepte meg.