Fotó: kecskemetite.hu

NB I: Magabiztosan nyerte a rangadót idegenben a Kecskemét - az edző fia három gólpasszt is adott

Szabó István vezetőedző fia, Banó-Szabó Bence három gólpasszt is kiosztott a Puskás Akadémia ellen, Horváth Krisztofer pedig duplázott.
Nyikes Zoltán 2023. április 8., szombat 16:20
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 8., szombat 16:20

Az NB I 26. fordulójának szombati játéknapja a kedden a MOL Magyar Kupa-elődöntőből kiesett Puskás Akadémia és a második helyen álló Kecskeméti TE összecsapásával indult.

1. félidő

Kis híján már az első percben megszerezte a vezetést a Puskás, ekkor Gruber tálalt a középen érkező Plsek elé, aki átvette a labdát, majd 11 méterről lőtt, a labda Vargáról a lécre, onnan pedig kifelé pattant. A túloldalon viszont bement az első helyzet, a 6. percben Banó-Szabó tört be a 16-oson belülre a jobboldalon, majd a középen üresen álló Horváth Krisztoferhez passzolt, aki 8 méterről a jobb alsóba helyezett, 0-1.

Tíz minutummal később Nagy K. élesen középre lőtte a labdát, a kapu előterében Tóth Barna milliméterekkel maradt le róla. A 29. percben a Puskás Akadémia is veszélyeztetett, Plsek a balról élesen adott középre, a kapu torkában azonban hatalmasat mentett Szuhodovszki az érkező Puljic elől. A játékrész utolsó percei a vendégeké voltak: Horváth Krisztofer sarokkal tette Zeke elé a labdát a 16-oson belül, akinek a lövésszerű beadása centikkel ment el a bal kapufa mellett, majd Szuhodovszki jobb felsőbe tartó kísérletét ütötte szögletre bravúrral Tóth.

2. félidő

A fordulás után nagyon bekezdett a Kecskemét és tíz perc alatt eldöntötte a három pont sorsát. A 48. percben egy balról beadott labdát röviden tett ki oldalra az egyik hazai védő, amit így Banó-Szabó azonnal középre tudott passzolni az üresen érkező Horváthoz, aki azonban kilenc méterről, nagy helyzetben fölé lőtt. Egy perc sem telt el, amikor Belényesi közeli fejesét óriási bravúrral védte Tóth.

Az 50. percben Banó-Szabó 35 méterre a kaputól parádésan ívelte be a védők mögé a labdát, ahol érkezett Szalai és hat méterről a jobb sarokba lőtt kapásból, 0-2. Öt perccel ezt követően egy labdaszerzés után Banó-Szabó a félpályáról ugratta ki Horváth Krisztofert, aki egyedül vezethette rá a labdát a hátráló Batikra. Horváth a 16-oson belülre érve csinált egy cselt befelé, majd higgadtan gurított 11 méterről a bal alsóba, 0-3. Banó-Szabónak ez volt a harmadik asszisztja a mérkőzésen.

A 81. percben a Puskás is kidolgozott egy nagy helyzetet, Golla nagyszerű hosszú indítással hozta ziccerbe Puljicot, aki azonban kétszer is próbálkozott, de Varga mindkétszer védett. A 86. percben újoncot avatott a Kecskemét, Vágó helyett a saját nevelésű, 20 éves Bodor Zoltán érkezett a pályára.

A hátralévő időben már nem forogtak veszélyben a kapuk, a remekül játszó Kecskemét megérdemelten vitte el a három pontot.