Fotó: ujpestfc.hu

NB I: Hatgólos parádéval indult a forduló Felcsúton, mesterhármast lőtt az Újpest légiósa - videók, fotó

Ismét emlékezetes mérkőzést játszott egymással a Puskás Akadémia és az Újpest. A félidőben még 3-1-re vezettek a hazaiak, végül az Újpest kiharcolta a döntetlent Ljujic három góljának köszönhetően.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 4., péntek 21:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 4., péntek 21:58

Mindkét együttes győzelemmel kezdte az új NB I-es idényt, továbbá az is bizakodásra adhatott okot a semleges szurkolóknak a találkozó előtt, hogy az előző szezonban kétszer is hatgólos meccset játszott egymás ellen a Puskás Akadémia és az Újpest.

Szürreális jelenetek a Puskás-Újpest előtt: Teljesen megőrült a kabalafigura, biztonsági emberek vezették le - videó
A rackajuh egy kis műsorral készült a nézőknek.

1. félidő

A felek pedig nem is okoztak csalódást, már az első percekben is nagy iramot láthatott a közönség, a kisebb lehetőségeket köveetően pedig a 20. percben meg is született az első gól: Slagveer indította a félpályáról induló Colleyt, aki Antzoulas mellett begyújtotta a rakétákat és egészen a 16-oson belülre sprintelt, ott még a bal lábára tette a labdát és a kapus alatt a hálóba lőtt, 1-0.

Öt perccel később Levi szabadrúgása után Stronati látványos ollózását szedte ki a léc alól hatalmas bravúrral Nikolic - ha ez bemegy, valószínűleg nem csak Magyarországon mutogatták volna. A 30. percben Szolnoki a labda helyett Ganea lábát találta el a 16-oson belül, a jogos büntetőt Ljujic a jobb alsóba lőtte, Markek a másik irányba vetődött, 1-1.

Nem sokáig volt döntetlen az állás, a 37. percben Plsek az alapvonalról adott középre, ahol Corbu csúsztatása után a hosszún Colleyhoz került a labda, a támadó pedig higgadtan a jobb alsóba helyezett, 2-1. Három percre rá már kettő volt közte: Markek hatalmas kirúgását nagyon elmérte Hall és Tamás, előbbi luftot is rúgott, így Levi elé került a labda, aki 19 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe, 3-1.

2. félidő

Négy gól született tehát az első játékrészben, de hol volt még a vége...

Az Újpest ugyanis egyáltalán nem gondolta úgy, hogy ez már eldőlt, és már a fordulás utáni első percben szépített: Ganea húzta meg a balszélt, majd középre passzolt Mörschelhez, aki még továbbadta Ljujicnak, a középpályás pedig 9 méterről a léc alá helyezett, 3-2.

A 62. percben pedig hatalmasat robbant az Újpest-tábor, talán az eddigi legnagyobbat, felállt ugyanis kétgólos hátrányból a fővárosi csapat: Tamás passza után Ganea jobb külsővel adott középre balról, ahol érkezett Ljujic és egy remek labdaátvétellel rögtön ziccerbe is hozta magát, majd higgadtan helyezett közelről a jobb alsóba, 3-3 - mesterhármas.

A 75. percben Ljujic szabadrúgása után Ambrose fejelt 9 méterről a jobb felső sarok mellé. A 83. minutumban is egy fejes után jegyezhettünk fel lehetőséget, ekkor Stronati bal alsóba tartó próbálkozását védte Nikolic.

A 92. percben hatalmas lehetőséget hagyott ki a Puskás Akadémia, miután Colley kapott jó indítást, remekül centerezett a 16-oson belül, a középen érkező, nemrégiben beállt Ominger azonban a kapu torkában nem tudta kapura irányítani a játékszer. Egy perccel később egy felperdült labdát ütött ki röviden Sasere szorításában Markek, Jevtoski pedig fejelt, de elakadt a labda.

És még itt sem volt vége.... A 94. percben egy felívelésre indult rá Colley a leshatárról, majd 11 méterre a kaputól belekapott a labdába és átemelte Nikolicot. Az asszisztens lest jelzett, majd hosszas videóbírózást követően ezt meg is erősítették a VAR-kocsiból. Millimétereken múlhatott, de végül maradt a 3-3.

Ennyin múlt, hogy nem lőtt győztes gólt a Puskás. Fotó: M4 Sport

NB I, 2. forduló

Puskás Akadémia-Újpest FC 3-3 (Colley 20., 36., Levi 40., ill. Ljujic 32. - 11-esből, 46., 63.)

Puskás: Markek - Maceiras, Szolnoki, Stronati, Brandon - Batik, Corbu - Levi (Ominger, 91.), Plsek (Komáromi, 77.), Slagveer - Colley.

Újpest: Nikolic - Pauljevic, Antzoulas, Hall, Tamás - Onovo, Mack (Mörschel, 46.) - Kiss T. (Sasere, 46.), Ljujic (Kastrati, 88.), Ganea (Simon, 71.) - Ambrose (Jevtoski, 88.).

Vignjevic-interjú: "Néha nem leszünk majd jók, de nem fogunk leállni, Európában akarok játszani" - az Újpest edzője a Vidi legyőzéséről, Csoboth piros lapjáról és az igazolásokról
Nebojsa Vignjevic meglepődött azon, ahogyan csapata talán legjobb játékosát, Csoboth Kevint kiállították a Fehérvár ellen, de elégedett, hogy az Újpest rég nem látott karaktert mutatva, tíz emberrel is legyőzte riválisát. A lila-fehérek szakvezetője a csakfoci.hu-nak beszélt még a szurkolók által sokat támadott csatára feltámadásáról, hogy milyen Újpestet akar felépíteni az idényben, és arról is, milyen posztokon erősítene még a nyáron. Interjú.
Hertha BSC
Dárdai Pál
Hivatalossá vált, hogy Dárdai Pál ismét távozik a Hertha vezetőedzői posztjáról, de más szerepkörben marad az egyesületnél, mert életre szóló klubtagságot kapott.
Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.