Fotó: dvsc.hu

NB I: Győzelmével ismét fellépett a dobogóra a Loki, a Kövesden a nagy visszatérő sem tudott segíteni

Dreskovic gólja három pontot ért a DVSC-nek, a kövesdieknél közel egy év elteltével lépett újra pályára tétmeccsen Nagy Dominik.
Nyikes Zoltán 2023. április 7., péntek 21:49
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 7., péntek 21:49

Az NB I 26. fordulójának nyitómeccsén a hazai pályán nyolc mérkőzés óta veretlen Mezőkövesd fogadta a harmadik helytől egy pontra lévő Debreceni VSC-t.

1. félidő

Az első játékrészben többnyire a Debrecen akarata érvényesült, helyzetet csak a hajdúságiaktól lehetett feljegyezni. A 18. percben Dzsudzsák 22 méterről vette célba a jobb alsót, alig tévedett, majd három minutummal később Szécsi lökéséért ítélt 11-est Andó-Szabó Sándor játékvezető a DVSC-nek, de kollégája lest jelzett - jogosan -, így büntető helyett kifelé jöhetett szabadrúgás.

A 28. percben Loncar próbálkozott 19 méterről, a bal felső ficakba tartó lövése a lécen megcsúszva hagyta el a játékteret. A szünet előtt kevéssel Dzsudzsák beadása után Mance fejelhetett hat méterről, Piscitelli azonban bravúrral védeni tudta a jobb alsóba tartó labdát, a kipattanónál pedig Varga Kevin már lesen helyezkedett, így felszabadult a kövesdi kapu.

2. félidő

Kövesd-helyzettel folytatódott a meccs, két perc sem telt el, amikor Filip balról érkező beadását Molnár perdítette kapura a röviden, de Megyeri jó helyen állt így védeni tudott.

Az 51. percben Dzsudzsák szabadrúgása után Dreskovic fejelhetett, ám a labda a kapu előterében álló Filipen megpattant, és kis híján a jobb sarokban kötött ki, de végül szöglet lett belőle, egy perccel később pedig egy kövesdi 16-oson belüli flipperezés okozott veszélyt. Három perccel később azonban már nem úszta meg a Kövesd: Dzsudzsák jobboldali szöglete után minden hazai védő előtt elment a labda a 16-oson belül, így a hosszún Dreskovic öt méterről a kapu jobb sarkába fejelhetett, 0-1.

Ezt követően egyre bátrabb volt támadásban a Mezőkövesd, az 57. percben Besirovic beadását Molnár fejelte a bal sarok mellé 7 méterről.

A 62. percben megfogyatkozott a DVSC: Lagator lépett oda keményen Molnárnak a középpályánál, a DVSC védője így sárgát kapott, és mivel ez volt neki a második, így kiállították. A Mezőkövesd a mezőnyben ki tudta használni az emberelőnyt és többet birtokolta a labdát ezt követően, de sok hiba csúszott a végjátékába, míg a DVSC igyekezett kontrákkal veszélyeztetni.

Sikerült is neki olykor, a 70. percben Mance bal sarokba tartó bombáját védte remek mozdulattal Piscitelli.  A 73. percben először lépett pályára a mezőkövesdieknél a 10-szeres magyar válogatott Nagy Dominik, aki tétmeccsen legutóbb 2022. április 16-án, még a Honvéd színeiben játszott utoljára, akkor a Ferencváros ellen szedett össze egy súlyos sérülést.

A hazaiakon azonban ő sem tudott segíteni, a hátralévő időben már nem jelentett veszélyt a Kövesd a kapura, így megérdemelten vitte el a három pontot a meccs nagyobb részében jobban játszó Loki, amely így fellépett a harmadik helyre a tabellán. Hogy ott marad-e a forduló végén is, az legkésőbb szombat este kiderül.

NB I, 26. forduló

Mezőkövesd Zsóry FC-Debreceni VSC 0-1 (Dreskovic 54.)

Kiállítva: Lagator (62.)

Kövesd: Piscitelli - Kállai, Beriashvili, Lukic, Filip - Karnitski, Da. Babunski (Ephestion, 79.), Cseri (Prudnikov, 59.) - Besirovic, Bobál (Nagy D., 73.), Molnár (Vajda, 79.).

DVSC: Megyeri - Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi - Romanchuk, Loncar - Szécsi (Bévárdi, 92.), Dzsudzsák (Ojediran, 65.), Varga K. (Sós, 78.) - Mance (Do. Babunski, 78.).

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)