Fotó: ztefc.hu

NB I-es edzőmeccsek: Győzelemmel hangolt a ZTE a Fradi elleni bajnoki folytatásra, élelmes volt a Kisvárda a 12 perces emberelőnyben - eredmények

A ZTE szlovák, a Kisvárda szerb csapatot vert egygólos különbséggel kedd délután.
Nyikes Zoltán 2023. január 17., kedd 15:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 17., kedd 15:53

A szerb bajnokság nyolcadik helyén álló Radnicki 1923 volt a Kisvárda keddi ellenfele a törökországi edzőtáborban.

A 33. percben emberhátrányba került a Radnicki E. Da Silva kiállítása miatt, de a két csapat megállapodása szerint a második félidőt tizenegy emberrel kezdhette a szerb csapat. Az első félidőből hátralévő időt viszont jól kihasználta a Kisvárda emberelőnyben, amely a 34. percben szerzett vezetést: Lucas felpassza után Karabeljov játszott Ilievszkihez, aki remek átadásával Vida Kristophert hozta helyzetbe, a támadó pedig 12 méterről a jobb alsó sarokba gurított. Három minutummal később már kettő volt közte, ekkor Leoni jobboldali szöglete után Ilievszki négy méterről fejelt a kapu bal oldalába.

A fordulás után nem sokkal szépítettek a szerbek, miután Colovic húzogatott befelé, majd 20 méterről lövésre szánta el magát, és a ballábas lökete Hindrich hálójában landolt - írja a kisvardafc.hu.

Újabb gól már nem esett, a várdaiak tehát felülmúlták szerb ellenfelüket.

Felkészülési mérkőzés, Lara

Kisvárda-Radnicki (szerb I.) 2-1 (Vida K. 34., Ilievszki 37., illetve Csolovics 49.).
Kiállítva: E. Da Silva 33. (A két csapat megállapodása szerint a második félidőt 11 emberrel kezdhette a Radnicki)

Kisvárda: Hindrich – Hej, Kovacic (Vranjanin, a szünetben), Széles I. (Jovicic, 62.), Leoni – Lucas (Melnik, 62.), Karabeljov (Ötvös, 62.) – Navrátil (Czérna, a szünetben), Szpaszics (Makowski, 62.), Vida K. (Camaj, 62.) – Ilievszki (Mesanovic, 62.).

Kedd délután a szlovák elsőosztály ötödik helyén álló Rózsahegy ellen játszotta negyedik januári - és második keddi - felkészülési találkozóját a ZTE, amelynek ez egyben a főpróba is volt a Ferencváros elleni jövő heti NB I-es bajnoki előtt.

A zalai klubhonlap beszámolója szerint küzdelmes, sok szabálytalansággal tarkított első félidőt játszottak a csapatok, kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt. A magyar csapatnak a félidő utolsó percében sikerült feltörnie az ellenfél védelmét, Huszti András verte meg a védőjét a jobbszélen, beadására pedig Csóka érkezett, aki közvetlen közelről juttatta a labdát a hálóba.

A második játékrész két nagyobb ruzomberoki lehetőséggel indult. Mindkét alkalommal Gerec került helyzetbe, ám először Demjén Patrik védett bravúrosan, míg pár perccel később a támadó lövése a kapu mellé szállt. A ZTE legnagyobb helyzete Szendrei Norbert nevéhez fűződik, aki a 79. percben hat méterről fejelt kapura, de a vendégcsapat kapusa hárítani tudta a próbálkozást.

Felkészülési mérkőzés

Zalaegerszegi TE FC-Rózsahegy (szlovák I.) 1-0 (Csóka 45.)

ZTE: Demjén – Huszti, Mocsi, Csóka, Bedi – Manzinga (80’ Boros), Szendrei, Sankovic, Gergényi – Ikoba, Szalay

NB I-es edzőmeccsek: Fiatal magyar csatár vezette győzelemre a ZTE-t, a Honvéd elvesztette második találkozóját
A Zalaegerszeg 3-2-re nyert a Lendva ellen, a Honvéd 4-1-re kapott ki a Javortól, a Vasas 3-1-es vereséget szenvedett az Austria Wientől, míg a Paks 0-0-t játszott az Union Luxembourggal az NB I-es csapatok kedd kora délutáni edzőmeccsein.