Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Az MTK négy helyet lépett előre a tabellán a Zalaegerszeg legyőzése után

Az MTK hazai pályán győzte le a Zalaegerszeget az NB I 13. fordulójának nyitómérkőzésén.
Csakfoci.hu 2023. november 10., péntek 21:52
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 10., péntek 21:52

Az OTP Bank Liga 13. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a 10. helyezett Zalaegerszeg az MTK Budapest otthonába látogatott.

A remek formában futballozó Mance nevéhez fűződött a találkozó első helyzete, a zalaiak csatára 30 méterről, nagy erővel lőtt kapura, Demjén bravúrral ütötte a kapu fölé a léc alá tartó labdát. Pár perccel később Croizet távoli szabadrúgása méterekkel elszállt az MTK kapuja felett. A 20. perc végén aztán a hazaiak is helyzettel jelentkeztek: Antonov a 16-oson belül két védőt is kicselezett, majd középre passzolt, a labda Varju elé pattant, az MTK védője a felsőlécet találta telibe, a játékszer a kapufáról a mezőnybe pattant vissza.

A 27. percben Bognár nagyszerűen, lágyan ívelt Kovács Mátyás irányába, utóbbi fejjel próbálkozott, azonban bólintása nem talált kaput. A túloldalon Huszti előtt adódott nagy lehetőség, a hátvéd Mance centerezése után érkezett az 5-ösnél, ám néhány méterről a kapu mellé továbbított. Bognár ezúttal is remekül készített a csapattársa felé, ezúttal egy szöglet után Véghet találta meg, aki azonban rosszul találta el a labdát, így az a kapu mellé csorgott. Egy támadással később újabb fővárosi helyzetet jegyezhettünk fel: Thiam éles szögből lőtt a kapu fölé. A folytatásban Evangelou lövésébe lépett bele egy MTK-játékos a 43. percben, ezzel ért véget a gól nélküli döntetlennel végződő első félidő.

A fordulást követően az első 15 perc csendesen csordogált, aztán egy jobbról beívelt szöglet után Kocsis háttal állva kapunak, az 5-ösről csúsztatott Dombó kapujába (1-0). A folytatásban a csereként beállt Meshack néhány csel után, éles szögből az oldalhálóba tüzelt. A 73. percben Huszti jobboldali beadását követően Mance a kapufa segítségével bólintott a bal alsóba, azonban a VAR-vizsgálat után kiderült, hogy a támadó kézzel is a labdába ért az akció során, így a találatot érvénytelenítették.

A túloldalon a 78. percben megszületett az MTK második gólja, Bognár ziccerét még védte Dombó, de aztán a labda visszapattant Bognárhoz, aki Thiam elé tálalt, ő pedig néhány méterről az üres kapuba passzolt (2-0). A 87. percben Mance fejesét könnyedén vette ölbe Demjén, majd pár perccel később az MTK hálóőre óriásit védett Safronov fejese után, a VAR ezt a helyzetet is vizsgálta, mert felmerült, hogy a labda áthaladt a gólvonalon, azonban folytatódhatott a játék. Az eredmény ezután nem változott, a három pontnak köszönhetően az MTK négy helyet javított, és az ötödik helyre ugrott előre a tabellán, míg a Zete maradt a 10. pozícióban.

NB I, 13. forduló

MTK Budapest-Zalaegerszegi TE 2-0 (Kocsis 60., Thiam 78.)

MTK: Demjén - Varju (Kosznovszky, 62.), Kocsis G., Kádár T. - Hei, Kovács M. (Spalek, 62.), Thiam, Végh B., Antonov (Vadnai, 92.) - Molnár R. (Ennin, 74.), Bognár I.

(cserék: Rácz, Stieber, Zsóri, Ennin, Zuigéber, Kosznovszky, Spalek, Vadnai, Kovács P., Miknyóczki, Biben)

ZTE: Dombó - Huszti, Safronov, Evangelou, Csóka - Sankovic, Bedi (Todoroski, 80.) - Mim (Meshack, a szünetben), Croizet, Sajbán (Spoljaric, 65.) - Mance

(cserék: Gyurján, Lesjak, Várkonyi, Spoljaric, Soltész, Kovács B., Todoroski, Medgyes, Meshack, Szalay, Klausz, Németh D.)