Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: A ZTE nyerte a vitatott 11-esek és a sérülések meccsét - videó

2-1-re győzött a ZTE a második vasárnapi NB I-es mérkőzésen, az MTK ellen, úgy, hogy a vendégek egy büntetőt is kihagytak és a kapufát is eltalálták.
Dudás Gábor 2023. augusztus 6., vasárnap 22:00
Szerző: Dudás Gábor 2023. augusztus 6., vasárnap 22:00

Gyorsan vezetést szerzett a ZTE a kék-fehér csapatok csatáján, a 3. percben a Paksról igazolt Sajbán Máté Ikoba passzát lőtte a kapuba 11 méterről (1-0).

Ugyanilyen gyorsan egyenlíthetett is volna az MTK, de a Katával szemben elkövetett szabálytalanság miatt jogosan megítélt 11-est Antonov kihagyta, a léc fölé lőtt a szerb légiós a 6. percben. A következő percekben inkább a volt zalai Demjén volt munkában, de az MTK mégis egalizált az első félóra leteltét követően.

A 32. percben, egy Kata-Bognár összjátékot követően utóbbi tette be okosan a labdát középre, Németh Krisztián pedig 6 méterről a kapuba passzolt (1-1).

Két perccel később akár a vezetést is megszerezhette volna a vendégcsapat, de Csóka kézgyanús megmozdulásánál a VAR sem látott némi meglepetésre büntetőt. A hazaiak védője az esetnél meg is sérült, le is kellett cserélni.

A játékrész hajrájában aztán a hazaiak kaptak büntetőt, egy szintén véleményes szituáció végén. Sajbán és Hej ugrott fel egy labdáért, amely a felvételek tanulsága szerint mindkettőjük kezét érintette, de a játékvezető így is 11-est ítélt. A büntetőt Tajti magabiztosan értékesítette - 2-1-re vezetett így a hazai csapat a szünetben.

A szünet után jó ideig a mezőnyjáték jellemezte a találkozót, aztán a 64. percben közel járt az MTK az újbóli egyenlítéshez. Antonov jól érkező beadását a csereként beállt Zsóri fejelte meg szépen, de a labda kipattant a bal oldali kapufáról.

A csatár nem sokkal később egy túl kemény belépőnek, illetve ütközésnek is a részese lett, ennek eredményeképpen a hazaiak kapusát, Gyurjánt le is kellett cserélni - Zsóri elnézést kért a tettéért, illetve Demjén is odakocogott volt csapattársához, hogy jobbulást kívánjon neki. Sportszerű jelenet volt.

A hajrában Tajti szabadrúgásból döngette meg a lécet, majd a másik oldalon Molnár ziccerét védte a padról beszállt Senkó. A 93. percben Zsóri kevéssel pörgetett a léc fölé, majd a lefújás előtti pillanatokban is akadt egy gólhelyzete az MTK-nak egy beívelést, majd egy indítást követően, de ezek is kimaradtak.

Összességében így hiába volt több lehetősége az MTK-nak, végül nem szerzett pontot Zalaegerszegen.

OTP Bank Liga, 2. forduló:

ZTE - MTK Budapest 2-1 (Sajbán 3., Tajti 46. - 11-esből, ill. Németh K. 64.)

ZTE: Gyurján (Senkó, 71.) – Huszti, Mocsi, Safronov, Csóka (Gergényi, 37.) – Mim (Soltész, 79.), Sankovic, Kovács B. (Szendrei, 37.), Tajti – Sajbán, Ikoba (Szalay, 46.)

MTK: Demjén – Hej, Kádár, Bobál (Molnár, 82.) – Kovács Mátyás (Spalek, 86.), Kata, Thiam (Kosznovszky, 59.), Bognár, Antonov – Németh, Stieber (Zsóri, 59.)

Fehérvár FC - Ferencváros 3-5

Spanyol csapat is érdeklődik a Fradival 4 bajnokságot nyerő válogatott játékos iránt - a részletek
Mint ismert, Vécsei Bálinttal nem hosszabbított szerződést a Ferencváros. A középpályás szabadon igazolható és több külföldi lehetőség is felmerülhet vele kapcsolatban.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)