Fotó: ztefc.hu

NB I: A ZTE csapdába csalta a Diósgyőrt, aztán lerombolta a hazai csapatot

Az első félidő diósgyőri fölénye és helyzetei után a ZTE kétszer is lekontrázta a hazaiakat, és Mim Gergely duplájával és Meshack remek góljával 3-0-ra győzött a DVTK otthonában, az OTP Bank Liga 15. fordulójának második vasárnapi meccsén.
Dudás Gábor 2023. december 3., vasárnap 17:09
Szerző: Dudás Gábor 2023. december 3., vasárnap 17:09

Az első játékrész alapján a Diósgyőrnek kellett volna vezetnie, de kimaradtak a hazai helyzetek. A holland Acolatso már a 9. percben előnyhőz juttathatta volna a borsodiakat, de nem találta el kecsegtető helyzetből a bal alsót.

Az első félóra végén Holdampf sem célzott elég pontosan, így Dombó magabiztosan védett, majd a 40. percben Pozeg Vancas fejese a bal kapufán csattant Pernanmbuco jobb oldali beadását követően. A ZTE komoly lehetőség, de kapott gól nélkül zárta az első félidőt.

Az 51. percben Pernanmbuco távoli lövése zúgott el a zalai léc fölött, azaz úgy tűnt, marad az első félidő forgatókönyve. Ám nem így lett, a Zete ritmust váltott, majd a 65. percben, egy ügyes kontratámadás végén Németh ugratta ki Mimet, aki az ötös sarkáról, a felső léc segítségével a kapuba vágta a labdát (0-1). Márton Gábor egyébként épp levitte volna a támadóját, amikor az megszerezte a vezetést - így maradhatott...

Jöttek azért a cserék szép számmal mindkét oldalon, majd nem sokon múlt az újabb vendégtalálat, de Bedi fejese a jobb kapufát találta el.

A 74. percben aztán minden eldőlt, Mim lerázta a védőjét Croizet passza után, majd a kapu jobb oldalába lőtt (0-2).

A hajrában a DVTK még Jurek távoli lövésével veszélyeztetett (kevés sikerrel), de ezzel el is lőtte a puskaporát. Nem úgy a ZTE: a 93. percben Meshack nagyszerű ballábas lökete a bal felsőben kötött ki, 0-3 lett a meccs vége.

így egy meglehetősen kétarcú találkozón megszületett az első Márton Gábor-győzelem a ZTE kispadján azóta, hogy a szakember visszatért a kék-fehérek kispadjára. Nem mellesleg a ZTE ezzel ellépett a kiesőzónából is.

OTP Bank Liga, 15. forduló

Diósgyőr - ZTE 0-3 (Mim 65., 74., Meshack 93.)

DVTK: Odyntsov - Gera D., Szatmári, Chorbadzhiyski, Stephen - Bényei (Feuillassier, 67.), Holdampf, Pozeg Vancas (Obounet, 79.) - Acolatse (Jurek, 73.), Edomwonyi (Kampecis, 67.), Pernambuco (Lukács, 67.)

ZTE: Dombó - Huszti, Evangelu, Várkonyi, Medgyes - Sankovic - Mim (Kovács B., 75.), Bedi, Németh D. (Meshack, 66.), Sajbán - Mance (Croizet, 66.)

Újpest - Paks 1-2

Ferencváros - Mezőkövesd 0-0

Fradi
Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.