Fotó: molfehervarfc.hu

NB I: A Vidi sima győzelemmel tartotta életben a bennmaradási reményeit - videók

Mindkét félidőt gyors góllal kezdte a Fehérvár, amely így magabiztosan nyert és lehet, hogy csak ideiglenesen, de elmozdult a kiesőhelyről.
Nyikes Zoltán 2023. május 20., szombat 16:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. május 20., szombat 16:00

Az NB I szombati játéknapja a MOL Fehérvár FC-ZTE FC találkozóval indult, ami a vendégek számára már tét nélküli volt, a hazaiaknak viszont sorsdöntő, hiszen a kiesést jelentő 11. helyről várták ezt a fordulót, a győzelem elmaradása esetén pedig vasárnap akár ki is eshettek volna.

1. félidő

A Vidin pedig már az első másodpercektől látszódott, hogy nagyon nyerni akarnak, ezt jól mutatta az, hogy a ZTE kezdte a meccset, de 14 másodperc elteltével már Dárdai Palkó kaput elkerülő lövését jegyezhettük fel. De a vezető találatra sem kellett sokat várni: Mocsi buktatta Schönt a 16-oson belül, a jogosan megítélt tizenegyest pedig Kodro a jobb alsóba lőtte a 3. percben, 1-0.

A vendégek is igyekeztek támadásokat vezetni, a 18. percben a nagy helyzetben kilépő Némethet az utolsó pillanatban szerelte Csongvai, majd három percre rá egy gyorsan elvégzett bedobás után Szendrei passzolt középre laposan a jobboldalról, Németh pedig senkitől sem zavartatva lőhetett is, de rosszul találta el a labdát.

A 30. percben Flores jobbról érkező beadását Csongvai fejelte kapura, de Demjén kiszedte a léc alól. Kilenc perccel később viszont már nem tudott segíteni a ZTE kapusa, Makarenko nagyszerűen indította a védők mögé beinduló Kastratit, aki 10 méterről a kapuba gurított Demjén alatt, 2-0.

A játékrész utolsó lehetőségeként Ikoba bivalyerős fejese éppen középre ment, így Kovács fogni tudta.

2. félidő

Hasonlóan jól kezdte a második etapot a Vidi, mint az elsőt, és ezúttal is a csapat házi gólkirálya volt eredményes: egy jobboldali indítás után egy zalai játékos fejéről került Dárdai elé a labda, aki remekül centerezett Kodróhoz, a támadó pedig öt méterről nem hibázott, 3-0.

A fehérváriak innentől kezdve már kisebb hangsúlyt fektettek a támadásokra, míg a vendégeknél ekkor már Meshack és Klausz is beállt előre, később pedig Mim is csatlakozott, utóbbinak pedig a 28 méteres löketét tolta ki a léc alól Kovács. A Vidi összességében magabiztosan őrizte az előnyét, hiába voltak olyan időszakok, amikor mezőnyfölényben játszott a ZTE, de ez ziccerekben nem mutatkozott meg.

A 71. percben Boér Gábor vezetőedző egy fiatal tehetséget is bevetett és így debütált az NB I-ben a 18 éves Papp Csongor. A hajrában Mim ismét megdolgoztatta Kovácsot, ezúttal fejjel, de a Vidi kapusa ismét szépen védett. Összességében a Vidi magabiztosan húzta be a három pontot és életben tartotta a bennmaradási reményeit.