Fotó: molfehervarfc.hu

NB I: A Vidi 1-0-ról kapott ki az alsóházi rangadón - a hosszabbításban lőtte a győztes 11-est a Mezőkövesd

2-1-re győzött pénteken a Mezőkövesd a MOL Fehérvár ellen. Az OTP bank Liga 19. fordulójának nyitómeccsén a vendégek vezettek is, de végül Drazic 93. percben esett 11-es góljának is köszönhetően egy pontot sem szereztek.
Dudás Gábor 2023. február 10., péntek 21:54
Szerző: Dudás Gábor 2023. február 10., péntek 21:54

Jó iramban, és ami még fontosabb, helyzetekkel indult a találkozó. Flores már a 2. percben eladta a labdát a 16-oson belül, végül Karnitski lőhetett kapura 18 méterről, de a vendégeknek sikerült blokkolniuk. Két perccel később Drazic kínálta meg 16 méterről Kovácsot egy bombával, de a Vidi kapusa vetődve védett. Válaszul, a másik oldalon Heister távoli lövését védte a mezőkövesdiek kapusa, majd a 7. percben Kodro dőlt rá szépen egy bombára, de 16 méteres kísérlete kevéssel a léc fölött elzúgott.

A 12. percben Kastrati szerelte a gólhelyzetben lévő Drazicot, de a vendégek szélsőjéről veszélyesen pattant a labda a kapu irányába, ám Kovács szép vetődéssel védeni tudott. A 18. percben megint Kastrati volt a főszereplő, aki ezúttal elesett a hazai 16-osnál, de sem Berke játékvezető, sem a VAR nem látott büntetőt.

Az első félórát követően aztán már jöttek a gólok is. A 34. percben Heister beadása még levágódott, de Dárdai megint betette balról a labdát. Beriashvili menthetett volna az ötösön, de luftot rúgott, a labda így Kastrati elé került, aki kíméletlenül a léc alá bombázott (0-1). Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, szinte azonnal egyenlített ugyanis a Mezőkövesd - Besirovic egy lecsorgó labdát vágott 15 méterről a kapu jobb sarkába (1-1).

A játékrész első fele inkább a hazaiaké volt, Molnár lesgólig jutott, mint ahogy a másik oldalon Schön is. Aztán a cseréknek is köszönhetően a Vidi átvette az irányítást, és a meccs utolsó negyede többnyire már a vendégcsapat fölényében telt el.

A nemrég a csakfoci.hu-nak interjút adó Piscitelli a Dárdai lövésénél (76. perc), majd fejesénél (79. perc) is nagy bravúrt mutatott be, góltól megmentve csapatát, és ezzel a meccs egyik hőse lett az olasz hálóőr.

Ekkor már inkább a kontrákra rendezkedett be a házigazda. és az egyik ellentámadás végén Lukic akár a győztes gólt is megszerezhette volna, de pontatlan volt Drazic passza. Végül aztán utóbbi lett mégis a nyerőember! Vajda lövését könyökkel blokkolta Serafimov a 91. percben - nézte a VAR is az esetet, de Berkével együtt büntetőt ítélt. Drazic félmagasan lőtte a kapu jobb oldalába a győztes 11-est (2-1). A fehérvári védőt második sárga lappal kiállította a játékvezető.

A Mezőkövesd nagyon fontos három pontot szerzett, a 2023-ban még nyeretlen Vidi viszont egyre veszélyesebben süllyed a kiesőzóna felé.

OTP Bank Liga, 19. forduló:

Mezőkövesd - MOL Fehérvár FC 2-1 (Besirovic 36., Drazic 93. - 11-esből, ill. Kastrati 34.)

Piros lap: Serafimov (Fehérvár, 92.)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Beriashvili, Lukic, Filip - Besirovic, Karnitski, Epheiston (Babunski, 46.), Molnár G. (Vajda, 84.), Cseri (Brtan, 77.) - Drazic

Fehérvár: Kovács D. - Fiola, Serafimov, Stopira, Heister - Flores, Christensen (Pokorny, 69.) - Kastrati, Dárdai, Schön - Kodro

Huszti a Vidi gyermeteg hibáiról is beszélt: "Ezt a meccset több góllal kellett volna megnyernünk" - így látták az edzők
Eléggé különbözően látta a két szakvezető, Kuttor Attila és Huszti Szabolcs a péntek esti Mezőkövesd-MOL Fehérvár NB I-es bajnokit, amit a hazaiak nyertek meg 2-1-re.