Fotó: vasasfc.hu

NB I: A Vasas fordulatos, izgalmas meccsen mentett meg egy fontos pontot

Kapusbravúrok, két 11-es, egy öngól - a Vasas vezetett, a Kisvárda fordított, a két csapat végül 2-2-es döntetlent játszott egymással.
Budai László 2023. február 25., szombat 21:30
Szerző: Budai László 2023. február 25., szombat 21:30

Jól kezdte a Vasas a Kisvárda elleni bajnokit: a 3. percben Hidi jobbról középre lőtt beadása kötött ki a jobb sarokban, de mivel a lesen álló Litauszki közbe akart avatkozni, így a VAR elvette a találatot. Az angyalföldiek így is megszerezték a vezetést, csak a 18. percben: Holender jobb oldali beadását kikanalazták a vendégek, de éppen Hidi elé, aki egyből, 18 méterről a bal alsóba lőtt (1-0).

A Kisvárda éledezett a kapott gól után, rövid időn belül kétszer is eljutott az ellenfél tizenhatosán belülre, Ötvös és Camaj is fölé bombázott. De a 31. percben csak sikerült a várdai egyenlítés: Hidi könyöke ért bele egy kicsit Ötvös lövésébe a 16-oson belül, amiért hosszú VAR-ozás után 11-es járt, a büntetőt Mesanovic értékesítette középre helyezve a labdát (1-1).

Kicsivel később nagy Uram-bravúr kellett ahhoz, hogy maradjon az 1-1-es állás: Camaj bal oldali, hosszúra érkező beadását Navrátil lőtte le egyből a földre, a Vasas fiatal kapusa remek reflexszel hárított. Majd folytatódott az Uram-parádé: előbb Camaj jobbról leadott lövését, majd Széles szöglet utáni fejesét védte, utóbbit megint óriási bravúrral.

Az igen helyzetgazdag első félidő hajrájában még Berecz (Vasas) és Mesanovic (Kisvárda) is gólt lőhetett volna, előbbi 10 méterről fölé bombázott, utóbbi fejese a jobb kapufáról jött ki.

Nagy várdai lehetőségekkel kezdődött a második játékrész: előbb Karabelyov kapott jó labdát, lövését azonban blokkolta a remekül becsúszó Litauszki, majd Camaj 16-os bal csücskéről leadott, léc alá tartó kísérletét ütötte ki a továbbra is nagyon magabiztos Uram.

Az 59. percben a Vasas került majdnem előnybe. Hindrich dobta ki maga elé a labdát, ám megtámadta őt Novothny, így a kapus hiába rúgta el a játékrészt, az a Vasas csatáráról fölperdült, majd Novothny megküzdött a labdáért a kapussal és a hálóba gurított. A VAR azonban jelezte, hogy az angyalföldi játékos kézzel blokkolt, így elvették a találatot.

A Várdának nemcsak itt, de a 75. percben is szerencséje volt: Ötvös jobb oldali beadásába Hegedűs ért bele szerencsétlenül, és a labda a térdéről saját kapujába vágódott -öngól (1-2).

A csattanó azonban még hátra volt: Holender harcolt ki 11-est az utolsó percben, és bár a sértett büntetőjét kiütötte Hindrich, Feczesin a kapus lábai között bepasszolta a kipattanó labdát (2-2).

A Vasas így egy fontos pontot megmentett a Kisvárda elleni mérkőzésen (2-2).

NB I, 21. forduló

Vasas-Kisvárda 2-2 (Hidi 18., Feczesin 90., ill. Mesanovic 31. - 11-esből, Hegedűs 75. - öngól)

Vasas: Uram - Litauszki, Hegedűs (Balogh N., 79.), Iyinbor - Baráth (Silye, 56.), Berecz, Márkvárt (Urblík, 56.), Hidi (Hinora, 79.), Ódor - Holender, Novothny (Feczesin, 82.).

Kisvárda: Hindrich - Hej, Széles, Kovacic, Leoni - Karabeljov, Ötvös - Mesanovic, Makowski (Melnyk, 68.), Camaj (Alic, 87.) - Navrátil (Spasic, 68.).