NB I: A Kecskemét simán elintézte a ZTE-t és maradt a Fradi nyakán

A KTE hazai pályán könnyedén, 3-0-ra legyőzte a súlytalan Zalaegerszeget.
Póczik Dávid 2023. április 15., szombat 16:19
Szerző: Póczik Dávid 2023. április 15., szombat 16:19

A 4. percben Banó-Szabó tálalt a 16-oson belül Horváth elé, aki jobbal a bal alsót vette célba, ám Demjén könnyedén védeni tudott. Negyed órával később Demjén ujjheggyel tolta kapufára Banó-Szabó 25 méteres löketét.

A 20. percben aztán Tóth Barna csapott le egy kipattanóra az ötösön belül, majd visszatette a labdát Horváthnak, aki jobbal, 7-8 méterről a rövid alsóba lőtt, 1-0. Négy perccel később már kettővel vezetett a KTE. Egy balról beívelt szögletet Szabó Alex fejelt nagy erővel a rövid felsőbe, 2-0.

A félidő ráadásában még Horváth tekerését vette ölbe Demjén. A lila-fehérek végig uralták a játékrészt és megérdemelten vezettek 2-0-ra.

A csereként beállt Németh D. a 16-os vonalán vett mellre egy hosszú indítást, majd fordulásból lőtt, azonban Vargának nem okozott gondot a lövés. Pár perccel később a túloldalon remek kontrát vezetett a Kecskemét, aminek végén Horváth ballal lőtt a kapufa mellé.

Az 59. percben Németh adott középre, az érkező Klausz először nem találta el a labdát, majd felpattant és a jobb alsót célozta meg, de Varga lábbal hárított. Bő tíz perccel később Nagy Krisztián az alapvonalról tett középre egy labdát, amit Tóth Barna jobbal a jobb alsóba passzolt, 3-0.

A 90. percben Katona B. beadása után Meskhi lőtt kapura, Demjén szépen ért le a bal alsóhoz.

A KTE magabiztos győzelmet aratott és három pontra megközelítette az éllovas Ferencvárost, amely szombat este 19.30-tól a Honvédot fogadja.

NB I, 27. forduló

Kecskemét-ZTE 3-0 (Horváth K. 20., Szabó A. 24., Tóth B. 71.)

Kecskemét: Varga B. - Szabó A., Belényesi, Zeke (Grünvald 86.) - Nagy K. (Katona M., 76.), Nikitscher (Meskhi 86.), Vágó, Szuhodovszki, Banó-Szabó (Májer 76.) - Horváth K. (Katona B. 62.), Tóth B.

(cserék: Varga Á., Kersák, Grünvald, Katona M., Májer, Bodor, Buna, Ryashko, Meskhi, Hadaró, Katona B., Polyák)

ZTE: Demjén - Huszti A. (Lesjak 59.), Kálnoki Kis, Csóka, Mocsi (Grezda 73.), Gergényi - Meshack, Szendrei, Tajti (Mim 59.), Szalay (Klausz, a szünetben) - Ikoba (Németh D., a szünetben).

(cserék: Gyurján, Lesjak, Mim, Grezda, Kovács B., Bedi, Baloteli, Safronov, Klausz, Németh D., Papp Cs.)