Fotó: twitter.com/KecskemetiTE

NB I: A dobogóig ugrott előre a Puskás Akadémia a Kecskemét könnyed legyőzése után - magyar válogatott játékos duplázott a találkozón

A 16. forduló pénteki nyitómérkőzésén a Puskás Akadémia hazai pályán diadalmaskodott a Kecskemét ellen.
Csakfoci.hu 2023. december 8., péntek 21:52
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 8., péntek 21:52

A 12. percben Soisalo lódult meg a kecskeméti kapu felé, majd a jól kilépő Colley-t játszotta volna meg, azonban Belényesi visszaért, és nagyszerűen tisztázott. A folytatásban Levi lövését védte könnyedén Varga Bence, azonban a 22. percben a KTE kapusa is tehetetlen volt: Corbu adott pontos indítást a jó ütemben kiugró Colley-nak, aki Vargával szemben kivárt egy ütemet, majd higgadtan a bal alsóba passzolt (1-0).

A 31. percben ismét Levi tette próbára Vargát, lapos próbálkozására azonban könnyedén leért a vendégek hálóőre. A későbbiekben ez a forgatókönyv még egyszer lejátszódott, Varga ekkor nagy bravúrral ütötte fölé Levi fejelését. A KTE első kaput eltaláló lövésére a 45. percig kellett várni, akkor egy szabadrúgás után vette ölbe Szabó Alex fejesét Markek.

A második játékrész első percében majdnem egyenlített a Kecskemét, egy szabadrúgás után Iyinbor fejjel készített vissza Vágó elé, aki 12-ről, kapásból a jobb sarkot vette célba, ám Markek nagyot vetődve védeni tudott. Felélénkültek a vendégek a második félidő elején, az 52. percben Szűcs jobboldali beadását követően Szabó combbal továbbított a bal felső fölé. Folytatódott a KTE-helyzetek listája, Tóth csúsztatása után Belényesi lőtt jócskán a kapu mellé.

A 69. perc végén megduplázta előnyét a Felcsút, Iyinbor labdavesztése után Levi tálalt Nagy Zsolt elé, aki ballal, higgadtan az alsó sarokba passzolt Varga mellett (2-0). Egy Szolnokival szemben elkövetett szabálytalanságért kapott büntetőt a Felcsút a 88. percben, amit Nagy Zsolt ugyan kihagyott, azonban a kipattanó hozzá pattant vissza, és azt már nem hibázta el (3-0). A hajrában még a 16 esztendős Pál Barna és a 18 éves Markgráf Ákos személyében két újoncot is avatott a hazai gárda, de az eredmény már nem változott.

A három pontnak köszönhetően a Puskás ideiglenesen a harmadik helyre ugrott előre a tabellán, míg a KTE visszacsúszott a nyolcadik helyre.

NB I, 16. forduló

Puskás Akadémia-Kecskeméti TE 3-0 (Colley 22., Nagy Zs. 69., 89.)

Puskás: Markek - Maceiras, Szolnoki, Stronati, Brandon - Corbu (Pál, 92.), Favorov - Soisalo (Slagveer, 80.), Levi (Plsek, 80.), Nagy Zs. (Markgráf, 92.) - Colley

(cserék: Auerbach, Pál, Posztobányi, Umathum, Plsek, Slagveer, Puljic, Gruber, Jablonszkij, Vékony, Markgráf)

KTE: Varga B. - Szabó A., Iyinbor (Nagy O., 76.), Belényesi - Szűcs, Meszhi (Zsótér, a szünetben), Vágó. Leoni, Zeke - Horváth K.(Kiss B., 90.), Szendrei (Tóth B., a szünetben)

(cserék: Kersák, Fadgyas, Nagy O., Májer, Katona L., Zsótér, Tóth B., Pálinkás, Kiss B., Artner, Kovács K., Banó-Szabó)

Koszta Márk
Sajtóhírek szerint a nyáron véget érhet Koszta Márk izraeli kölcsönjátéka, aligha hosszabbítanak a magyar támadóval.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.