Fotó: sportske.jutarnji.hr

Nagy elismerés: Magasan a magyar válogatott játékos lett a legjobb légiós a külföldi bajnokságban

Kleinheisler Lászlót választotta az egyik legnevesebb horvát portál az élvonal legjobb légiósának.
Nyikes Zoltán 2023. január 6., péntek 19:36
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 6., péntek 19:36

A horvát Sportske Novosti újságíróinak értékelései alapján Kleinheisler László lett a most futó szezon őszi felének legjobb légiósa.

A magyar válogatott játékos 16 lejátszott bajnokin 6,78-as átlagot ért el, ami jóval jobb, mint az utána következő Stefan Ristovski (Dinamo Zagreb - 6,39), valamint a harmadik helyen végzett Facundo Cáseres (NK Istra - 6,38) átlaga. A portál kiemeli, az őszi idényben összesen 108 légiós lépett pályára a horvát élvonalban.

Az Eszék magyar középpályása a mostani idényben hat gólt és négy asszisztot is jegyezhetett, maradása azonban közel sem biztos, sajtóhírek szerint elképzelhető, hogy az egyik nagy riválisnál folytatja pályafutását.

Újabb magyar csapat a szétesés szélén a rezsiválság miatt: Hét játékos és az edző is távozott
Karácsony óta hét játékos és a vezetőedző is távozott Jászberényből, amely a második együttes tagjaival egészül ki a tavaszi folytatásra.
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.