Fotó: MTI/Kovács Tamás

Nagy Ádám góllal és gólpasszal ünnepelte a harmadik Eb-re jutását: "Különös jelentősége és fontossága van ennek a pályafutásomban"

A nemzeti csapatban öt év után talált be újra, összességében pedig másodszor volt eredményes a 77-szeres válogatott Nagy Ádám, aki harmadik Eb-jén vehet részt mindössze 28 évesen.
Dudás Gábor 2023. november 19., vasárnap 21:11
Szerző: Dudás Gábor 2023. november 19., vasárnap 21:11

A Pisa középpályása, Nagy Ádám góljával alakult ki vasárnap a Montenegró elleni 3-1, ráadásul a mieink és Szoboszlai Dominik első találatánál önfeláldozó harcossága és gólpassza is sokat ért.

- Nagyon örülünk annak, hogy ezt a sorozatot veretlenül, ilyen hangulatban egy győzelemmel tudtuk lezárni. Nyilván az, hogy gólt is szereztem, a hab a tortán. A mérkőzésen volt egy fordulópont, amikor Szobó megmutatta a klasszisát, az egész 90 percet nézve megérdemelten nyertünk. Ez egy hidegrázós pillanat, több szempontból is. A mai mérkőzésen döntő volt az, hogy a Dominik gyakorlatilag percek alatt be tudta rúgni azt a két gólt és meg tudtuk fordítani ezáltal a mérkőzést.

Nyilván nekem annak különös jelentősége és fontossága van a pályafutásom szempontjából, hogy ezt a selejtezősorozatot az én gólommal tudtuk lezárni. Azért ennek nyilván valamilyen szempontból szimbolikus jelentése is van.

A félidőben kicsit össze kellett magunkat szedni, mert hogyha az első játékrészt nézzük, én nem érzem azt, hogy megérdemelten szerezték meg a vezetést a montenegróiak, de nyilván összességében a futballt gólra játsszák. Hiába volt meddő labdafölényünk, olyan hű, de sok lehetőséget nem tudtunk kialakítani az első félidőben, de nagyon örülök, hogy a másodikban azért kicsit tisztázni tudtuk a taktikai dolgokat, és meg tudtuk fordítani ezt a mérkőzést. Nagyon-nagyon várjuk a jövő évi, németországi Európa-bajnokságot! - nyilatkozta a magyar csapat egyik legjobbja. (M4 Sport / MTI)

Marco Rossi is kiemelte Nagy Ádám vasárnapi produkcióját:

Rossi szerint ő már talán nem is külföldi edző: "Szoboszlairól azt is mondták már, cseréljem le - ma ő billentette ki az egyensúlyt”
Marco Rossi szövetségi kapitány részletes értékelése a Magyarország-Montenegró Európa-bajnoki selejtezőt (3-1) követően.

Szoboszlai azt mondta: "Ez csak a kezdet, jövő nyáron csinálunk egy olyat, ami felejthetetlen lesz!" Mi az, ami számodra már felejthetetlenné tenné az Eb-t? Az aktuális kérdés a csakfoci.hu címlapján, lejjebb görgetve, a "További friss hírek" alatt és a "Magyar válogatott hírek" felett található meg. Kattints és szavazz!

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.