Fotó: MTI

MOL Magyar Kupa: Az ETO emberhátrányban majdnem meglepte a Lokit

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Debrecen a vártnál nehezebben búcsúztatta az NB II-es ETO-t.
Csakfoci.hu 2023. február 8., szerda 21:28
Fotó: MTI
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 8., szerda 21:28

Az első félidőben több helyzetet is láthattunk mindkét csapat részéről: Szendreinek volt egy jó lövése, amit Megyeri kiszedett, a másik oldalon Bévárdi 20 méteres lökete ment kicsivel mellé.

Nem sokkal a szünet előtt jött a mérkőzés első találata: Dzsudzsák adta be a labdát, Bódi  visszafejelte középre  Mance elé, aki szép mozdulattal a jobb felsőbe lőtt. 0-1

A második játékrészben előbb Dzsudzsák lövését ütötte ki Kovácsik, ezt követően ugyan nyomtak a győriek, de sokáig nem jött össze az egyenlítés, ráadásul a hajrában Babatit kiállította a bíró reklamálásért. A 93. percben az emberhátrányban játszó hazaiak egyenlítettek: a felívelt labdát Keresztes tovább fejelte,  Csinger pedig 10 méterről a léc alá lőtt, 1-1. Az ETO tehát hosszabbításra mentette a mérkőzést.

A DVSC a rendes játékidőhöz hasonlóan, a hosszabbítás első felének utolsó percében szerzett újra vezetést: a balról beívelt labdát Babunski fejelte vissza a kapu elé, amit Loncar passzolt közelről a kapuba. 1-2.

Az ETO már nem tudott élni a kiharcolt helyzeteivel, pedig Csinger másodszor is egyenlíthetett volna, így hiába küzdött nagyot a fiatalokkal felálló győri csapat, végül a DVSC nyerte a mérkőzést és jutott tovább.

Csütörtökön este a Puskás Akadémia - Újpest párharc után lesz teljes a negyeddöntő mezőnye.

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő::

ETO - DVSC 1-2 (Csinger 91., ill. Mance 45., Loncar 115.) - hosszabbítás után

ETO: Kovácsik – Kovács K., Csinger, Keresztes, Csontos – Toma, Szendrei (Borsos 69.), Vitális, Tuboly (Vingler, 84.), Kiss B. (Babati, 69.) – Morínigo (Priskin, 75.)

DVSC: Megyeri – Kusnyir, Romancsuk, Lagator, Ferenczi – Bévárdi (Szécsi, 63.), Varga, Dzsudzsák (Loncar, 84.), Baráth (Manrique, 39.), Bódi (Sós, 63.) – Mance (Dorian Babunski, 84.)

MOL Magyar Kupa: Véget ért az iváncsai csoda, három NB I-es csapat is továbbjutott - eredmények
A MOL Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé jutott a Budafok, a Kisvárda, a ZTE és a Paks is.