Fotó: paksifc.hu

MOL Magyar Kupa: Véget ért az iváncsai csoda, három NB I-es csapat is továbbjutott - eredmények

A MOL Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé jutott a Budafok, a Kisvárda, a ZTE és a Paks is.
Póczik Dávid 2023. február 8., szerda 14:59
Szerző: Póczik Dávid 2023. február 8., szerda 14:59

A Paks a 17. percben szerezte meg a vezetést a Monor ellen, amikor Vas beadása után Varga B. pofozta be a labdát a hálóba - számolt be a paksifc.hu. 3 perccel később Szélpál növelte kétgólosra a zöld-fehérek előnyét, akik a 26. percben emberelőnybe is kerültek, ekkori a monori Juhász kapott piros lapot egy elkésett belépőért. Két perccel később ugyan Farkas találatával visszajött a meccsbe a hazai csapat, ám a második félidőben - a csereként beállt - Hahn és Skribek is betalált (utóbbi kétszer), így Waltnerék végül magabiztos sikerrel jutottak 8 közé.

A Zalaegerszeg az NB II-es Békéscsaba otthonába látogatott, a találkozón végül két késői gól döntött: Ikoba a 81. percben, míg Németh D. a 85. percben talált be, így a ZTE van ott a negyeddöntőben.

A Fradit kiejtő Iváncsa a félidőben még vezetett a másodosztályú Budafok ellen, azonban a fordulást követően Jagodics egyenlített, majd a 81. percben Beke is gólt szerzett, így véget ért az Iváncsa MK-menetelése, és a Budafok jutott tovább.

Az ESMTK-Kisvárda összecsapás 90 perc után nem hozott gólt, így az a mérkőzés hosszabbítás után dőlt el. Ott végül a 123. percig tartotta magát az NB III-as ESMTK, azonban egy jobboldali beadás után az egyik hazai védő szerencsétlenül ért a labdába és öngólt vétett, így a Várda kínkeservesen harcolta ki a továbbjutást.

MOL MAGYAR KUPA, NYOLCADDÖNTŐ:

Monor-Paks 1-5 (Farkas 28., ill. Varga B. 14., Szélpál 20., Hahn 48., Skribek 67., 80.)

Kiállítva: Juhász 26.

Monor: Bozsó – Bagó (Kocsis K., 56.), Szabó B., Takács B. (Mlinárcsik, 82.), Joshua – Kovács D., Juhász Zs. – Haragos, Farkas Á. (Papp R., 82.), Hulicsár (Rácz M., 56.) – Agóts (Puskás N., 56.).

Paks: Simon B. – Kovács N., Szélpál N. (Osváth, 60.), Kinyik (Kádár, a szünetben), Vas G. – Balogh B., Haris – Gyurkits (Papp K., a szünetben), Haraszti (Sajbán Máté, a szünetben), Skribek – Varga B. (Hahn, a szünetben).

Békéscsaba-ZTE 0-2 (Ikoba 82., Németh D. 85.)

Békéscsaba: Krnács – Bora, Albert I., Szabó Cs., Puskás G. – Futó, Váradi, Hodonicki (Kitl M., 46.), Kóródi (Horváth P., 46.) – Lukács R. (Zádori, 74.), Hamed

ZTE: Demjén – Lesjak (Huszti A., 79), Mocsi, Csóka, Gergényi – Szendrei N., Kovács B. (Ikoba, 61.), Sankovic – Meshack (Szalay Sz., 61.), Manzinga, Mim (Németh D., 79.)

Iváncsa-Budafok 1-2 (Bányai 40., ill. Jagodics 54., Beke 81.)

Iváncsa: Varga Á. – Madarász B., Aradi Cs. (Nyul, 71.), Nyilas B., Barta B. (Jova B., 89.) – Kovács Sándor Dávid, Horváth B., Cseszneki – Suszter, Kercsó B. – Bányai P. (Vallejos, 82.).

Budafok: Gundel-Takács – Jagodics M., Vaszicsku (Soltész I., a szünetben), Fótyik – Csonka A., Adorján K., Németh M. (Tischler, 55.), Oláh B., Kalmár O. (Horváth O., a szünetben) – Kovács Dávid (Bakti, a szünetben), Beke P. (Horgosi, 86.)

ESMTK-Kisvárda 0-1 - hosszabbítás után (Molnár T. - öngól 123.)

ESMTK: Jeszenszky – Molnár R., Molnár T., Lipcsei Á., Márton D. – Molnár J. (Kovács D., 66.), Túri, Slezák – Ferkel (Lucz, 56.), Wirth, Soós B. (Boda J., 96.).

Kisvárda: Petkovic – Hej (Karabeljov, a szünetben), Kovacic, Széles, Alic – Ötvös B. – Melnyik, Lucas (Makowski, 59.) – Spasic, Ilievski (Mesanovic, 59.), Vida (Camaj, 59.)