Fotó: MTI/Kovács Tamás

MOL Magyar Kupa: A Vasas a Honvéd legyőzésével jutott a legjobb nyolc közé

Zimonyi Dávid és Hinora Kristóf góljaival 2-0-ra nyert kedden este a Vasas FC a Budapest Honvéd ellen, ezzel továbbjutott a MOL Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.
Dudás Gábor 2023. február 7., kedd 20:56
Szerző: Dudás Gábor 2023. február 7., kedd 20:56

Már az 1. percben helyzetbe került a Honvéd az Illovszky-stadionban, de Ennin gurítása a gólvonal előtt gurult el, Tamás kísérleténél pedig Hegedűs mentett. Két perccel később újra kispesti lehetőség alakult ki Dombó kapujánál, az angyalföldiek hálóőre szépen védett Krajcsovics fejesénél.

A 11. percben, Holender kiugrásánál még mentett Tujvel, de újabb 11 perc elteltével már tehetetlen volt a kispestiek hálóőre. Egy remek Vasas-akció végén Hinora szépen ugratta ki Holendert, aki a 16-os jobb oldaláról középre passzolt, Zimonyi pedig estében, közelről a hálóba stukkolt (1-0). Ihrig-Farkas fejese az első félóra végén kis híján 2-0-ra alakította az állást (Tujvel a helyén volt), a másik oldalon pedig Lovric fejesében és Eördögh lövésében is benne volt a gólveszély.

A lefújás előtt valóságos tűzijátékot rendezett a Honvéd a hazai porta előtt, több kísérletet is blokkolt az angyalföldi védelem, mielőtt Eördögh az ötösről a kapu fölé ágyúzott volna. A kiegyenlített első félidő hazai előnnyel ért véget.

Nem sokkal a fordulás után Krajcsovics tesztelte lábbal Dombót, de megint a hazaiak kapusa nyerte a különcsatát, míg a vendégek 16-osán belül Zimonyi villant, de blokkolták a kísérletét.

A következő időszak aztán inkább a keményebb faultokról, mintsem a fociról szólt, de a 64. percben Hinora nagy mentése is kellett ahhoz, hogy a csereként beállt Sampeiro ki ne egyenlítsen. Pár perccel később a hazaiak középpályása már a másik kapunál bukkant fel, és nem is lőtt sokkal mellé 17 méterről. Pörgött ekkor a "sárgabiznisz is", nem csak a pályán, de annak a szélén is, figyelmeztetést kapott például a kispestiek melegítő játékosa, Capan is.

A 86. percben a padról beszállt Novothny dönthette el volna a továbbjutást kérdését végképp, de kecsegtető helyzetben az oldalhálóba lőtt. A 92. perc lés Hinora viszont mindent eldöntött: Márkvárt balról betett labdáját a fiatal középpályás először a kapufára lőtte, de saját kipattanóját aztán a kapuba paskolta (2-0). A Honvéd pedig tíz emberrel fejezte be az összecsapást, Prenga dumált ki magának egy második sárga lapot a gól után.

A korábbi négyszeres győztes Vasas várhatja a MOL Magyar Kupa negyeddöntőjének sorsolását.

MOL MAGYAR KUPA, NYOLCADDÖNTŐ:

Vasas FC - Budapest Honvéd 2-0 (Zimonyi 22., Hinora 92.)

Piros lap: Prenga (Honvéd, 93.)

Vasas: Dombó - Szivacski, Litauszki, Hegedűs, Deutsch (Ódor, 86.) - Márkvárt, Hidi (Szilágyi, 67.), Hinora - Zimonyi (Novothny, 67.), Holender (Radó, 57.), Ihrig-Farkas (Berecz, 57.)

Honvéd: Tujvel - Lovric, Prenga, Tamás K. - Szabó A., Gomis (Mitrovic, 61.), Plakuschenko, Eördögh - Krajcsovics (Domingues, 67.), Kocsis D. (Samperio, 61.), Ennin (Lukic, 61.)

A Honvéd edzője a kupakiesés után: "A VAR három szituációt is vizsgálhatott volna" - a Vasas elérte a célját
A győztes Vasas vezetőedzője, Kondás Elemér szerint igazi kupahangulatban érték el a kitűzött célt, azaz a továbbjutást a Honvéd ellen. A kispesti Dean Klafuric lehetséges büntetőt, kezezést és szabálytalanságot is számon kért volna a VAR-on - ha lett volna videóbíró a keddi kupatalálkozón.