Fotó: dvtk.eu

MK: Góllal és sérüléssel debütált a Diósgyőr új igazolása, majdnem kiesett az NB II-ben remeklő Nyíregyháza - eredmények

Két NB I-es gárda, a DVTK és a Kisvárda is kiütéssel lépett a következő körbe, a másodosztályban még veretlen Nyíregyháza viszont kis híján elvérzett Tiszaújvárosban. Ez történt a vasárnap délutáni mérkőzéseken a MOL Magyar Kupában.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 17., vasárnap 17:44
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 17., vasárnap 17:44

A Diósgyőrnél a múlt héten szerződtetett argentin szélső, Francisco Feuillassier rögtön góllal debütált a III. Kerület otthonában, de már a 20. percben le kellett cserélni sérülés miatt. A DVTK sok helyzetet kidolgozva és abból hatot értékesítve verte magabiztosan, 6-2-re harmadosztályú ellenfelét.

Ugyancsak fölényesen győzött és jutott tovább a már új edzőjével, Mátyus Jánossal meccselő Kisvárda, amely már az első félidő után 4-0-ra vezetett a negyedik vonalbeli Pilisi LK ellen.

Ott lesz a legjobb 32 között az NB II-ben éllovas ETO, a második helyen álló (és még veretlen) Nyíregyháza, illetve az ETO győri riválisa, a Gyirmót viszont csak büntetőkkel verte harmadoszutályú ellenfelét, a Szpari ráadásul egy, a hajrában szerzett góllal úszta meg a vereséget. A BVSC viszont a hosszabbításban gólt kapott és kiesett az NB III-as Szentlőrinc otthonában.

Magyar Kupa, 3. forduló (a legjobb 32 közé kerülésért):

III. Kerületi TVE (NB III) - Diósgyőri VTK 2-6 (Buda P. 37., Zámbó M. 84., ill. Feuillassier 5., Acolatse 17., Da Silva 25., Jurina 49., Papp M. 77. - öngól, Lukács D. 88.)

Pilisi LK (megyei I.) - Kisvárda Master Good FC 0-5 (Spasic 6., Camaj 18., Jovicic 24., Czékus 68., Melnyik 47. - 11-esből)

Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III) - Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 1-1 (Tóth Bor. 18., ill. Pataki B. 87.) - 11-esekkel: 4-5

Körösladányi MSK (NB III) - Gyirmót FC (NB II) 0-0 - 11-esekkel: 0-3

Zsámbéki SK (megyei I.) - ETO FC Győr (NB II) 0-2 (Csóka B. 41., Boldor 81.)

Szentlőrinc (NB III) - BVSC-Zugló (NB II) 1-0 (Hleba 95.) - hosszabbítás után

Kelen SC (NB III) - Bonyhád (NB III) 1-0 (Godányi 93.)

PTE-PEAC (NB III) - Kaposvár (NB III) 0-2 (Hampuk 2., 19.)

Magyar Kupa: A szünet után gólfiesztát rendezett az MTK és kiütéssel jutott tovább
Az MTK Budapest is ott van a Magyar Kupa legjobb 32 csapata között, miután 6-1-re nyert a megye I-es Gesztely otthonában.