Fotó: mtkbudapest.hu

Magyar Kupa: A szünet után gólfiesztát rendezett az MTK és kiütéssel jutott tovább

Az MTK Budapest is ott van a Magyar Kupa legjobb 32 csapata között, miután 6-1-re nyert a megye I-es Gesztely otthonában.
Privacsek András 2023. szeptember 17., vasárnap 15:00
Szerző: Privacsek András 2023. szeptember 17., vasárnap 15:00

Az MTK már az első percben megszerezte a vezetést: Zuigeber passza után Molnár lőtt a rövid sarokba. A hazaiak lelkesen játszottak és a 9. percben Porkoláb 25 méterről óriási góllal egyenlített.

A 60. percben újra az MTK-nál volt az előny: Molnár beadására Stieber érkezett és laposan a kapuba lőtt. A 73. percben növelte előnyét az NB I-es csapat, miután Molnár kapásból talált be. Nem sokkal később újra Molnár volt eredményes, ezúttal a léc alá bombázott.

A 81. percben Kovács Patrik lőtte ki a hosszút, majd az utolsó percben ő alakította ki a 6-1-es végeredményt.

Magyar Kupa, 3. forduló (a legjobb 32 közé kerülésért):

Gesztely FC Sport Bau (megyei I.) - MTK Budapest 1-6 (Porkoláb 9., ill. Molnár 1., 73, 79., Stieber 61., Kovács P. 81., 90.)

A további program:

15.00
III. Kerületi TVE (NB III) - Diósgyőri VTK
Pilisi LK (megyei I.) - Kisvárda Master Good FC
Körösladányi MSK (NB III) - Gyirmót FC (NB II)
Zsámbéki SK (megyei I.) - ETO FC Győr (NB II)
Szentlőrinc (NB III) - BVSC-Zugló (NB II)
Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III) - Nyíregyháza Spartacus FC (NB II)

MK: Az Újpest az NB II veretlen csapata ellen is magabiztosan jutott tovább; újabb NB I-es klub esett ki
A lila-fehérek az első és a második félidő elején is betaláltak, végül 3-1-re verték a PMFC-t. Az Ajka búcsúztatta a Mezőkövesdet.
Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.
Hivatalossá vált, hogy a Szpartak Moszkvánál folytatja pályafutását a szerb szakember.
Az M4 Sporthoz hasonlóan a Csakfoci is úgy értesült, hogy Dejan Stankovic vezetőedző távozik a Ferencvárostól, miután elfogadta egy másik klub ajánlatát, ezt pedig már közölte is az FTC vezetésével.