Fotó: ujpestfc.hu

MK: Az Újpest az NB II veretlen csapata ellen is magabiztosan jutott tovább; újabb NB I-es klub esett ki

A lila-fehérek az első és a második félidő elején is betaláltak, végül 3-1-re verték a PMFC-t. Az Ajka búcsúztatta a Mezőkövesdet.
Budai László 2023. szeptember 16., szombat 18:38
Szerző: Budai László 2023. szeptember 16., szombat 18:38

Jól kezdte az Újpest az NB II-ben még veretlen Pécs elleni Magyar Kupa-mérkőzést: a lila-fehérek Ambrose találatával már a hatodik percben vezetést szereztek, szűk félórával később Fehér Csanád gólja pedig már magabiztossá is tette az előnyt. Igaz, a piros-feketék Szabó Máté révén 11-esből még a szünet előtt szépítettek.

Az Újpest nem sokáig engedte vissza a meccsbe a PMFC-t, ugyanis Onovo a második félidő kezdete után igen hamar betalált, ezt a kétgólos vezetést pedig már a végéig megőrizte Nebojsa Vignjevic csapata.

Az ESMTK-tól vereséget szenvedő Fehérvár után újabb élvonalbeli csapat búcsúzott, miután az Ajka hazai pályán Borsos góljával 1-0-ra legyőzte a Mezőkövesdet. Az NB II-es csapatok közül továbbjutott a Kazincbarcika és a Haladás is.

Magyar Kupa, 3. forduló (a legjobb 64 mezőnye)

Pécs (NB II)-Újpest (NB I) 1-3 (Szabó M. 38. - 11-esből, ill. Ambrose 6., Fehér Cs. 31., Onovo 52.)

Ajka (NB II)-Mezőkövesd (NB I) 1-0 (Borsos 18.)

Békéscsaba (NB III)-Kazincbarcika (NB I) 0-2 (Székely 81., Kurdics 89.)

Csákvár (NB II)-Haladás (NB II) 1-3 (Tamás 16., ill. Csernik 37., Baracskai 57. - öngól, Horváth R. 84.) - piros: Karacs 80. (Csákvár)