Fotó: vasasfc.hu

Megvan az első kieső az NB I-ben - videó

Németh góljára egy szép lövéssel válaszolt Hinora a második félidőben, de a győzelmet végül egyik csapat sem tudta megszerezni a 31. forduló nyitómeccsén.
Nyikes Zoltán 2023. május 13., szombat 16:05
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. május 13., szombat 16:05

Az NB I 31. fordulójának nyitómeccsén a Vasas fogadta a kupagyőztes ZTE-t. Mindkét együttes számára fontos volt az összecsapás, hiszen a hazaiak abban a tudatban léptek pályára, hogy ha nem győzik le a zalaiakat, akkor kiesnek az NB I-ből, míg a vendégek egy győzelemmel matematikailag is bennmaradók.

1. félidő

Hamar vezetést szereztek a vendégek, a 6. percben Kovács passza után Németh 16 méterről kilőtte a bal alsót, 0-1. A Vasast azonban nem fogta meg a kapott gól, négy perccel később Hinora balról érkező beadása után Novothny fejelt öt méterről, Demjén védett. Küzdelmes mezőnyjátékot követően a 31. percben alakított ki egy még nagyobb helyzetet a Vasas, ekkor ismét egy balról érkező beadás okozott veszélyt, ezúttal Ódor tálalt Novothny elé, aki négy méterről fölé vágta a helyzetet.

A 40. percben Hinora jobbról érkező beadása vágódott le Mocsiról, éppen Holender elé, aki nagy ziccerbe került hat méterre a kaputól, de lövésénél nagyot mentett Mocsi. Továbbra is a Vasas maradt támadásban, egy perc telt el, amikor Hinora balról, a 16-os sarkától kínálta meg Demjént egy jó lövéssel, de a jobb alsóba tartó labdát szögletre ütötte a kapus.

A 42. percben a vendégek is eljutottak a Vasas kapujához, Szalay távoli lövése levágódott egy hazai játékosról, de éppen Tajti elé, aki 14 méterről fölé lőtt.

2. félidő

A második játékrész első helyzete a ZTE előtt adódott, az 52. percben Gergényi két védőn fűzte át magát a baloldalon, majd pontosan adott középre, de Ikoba fölé fejelt. Tíz perccel később összejött a hazaiaknak az egyenlítés: egy nagy bedobás utáni kavarodásból Novothny hozta ki a labdát és tálalt Hinora elé, aki egy igazítás után, 17 méterről nagy gólt lőtt a bal sarokba, 1-1.

Három percre rá szinte majdnem fordított a Vasas, amikor egy szabadrúgás utáni lefejelt labdáról centikkel maradt le Baráth a kapu előterében.

A hátralévő időben mindkét csapat ment előre a győzelem megszerzéséért, a hazaiak edzője, Desits Szilárd például a védő Ódor Máté helyett a támadó Balogh Norbertet állította be. A hajrában azonban egyik csapat sem tudta kicsikarni a három pontot, így döntetlennel ért véget a mérkőzés, ezzel pedig eldőlt, hogy a Vasas kiesett az NB I-ből.

NB I, 31. forduló

Vasas FC–ZTE FC 1-1 (Hinora 62., ill. Németh 6.)

Vasas: Uram - Szivacski, Iyinbor, Ódor (Balogh, 78.), Baráth - Hinora, Berecz, Hidi (Cipf, 46.), Szilágyi (Hidi M, 46.) - Holender (Otigba, 91.), Novothny (Ihrig-Farkas, 86.).

ZTE: Demjén - Lesjak, Mocsi, Kálnoki Kis, Gergényi (Bedi, 85.) - Szalay (Mim, 64.), Szendrei, Kovács B., Tajti (Huszti, 85.) - Németh D. (Meshack, 52.), Ikoba.

Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.