Fotó: fehervarfc.hu

Megmenekült a Fehérvár FC, a város lett a klub új tulajdonosa – hivatalos

Immár hivatalosan is Székesfehérvár Önkormányzata lett a Fehérvár FC tulajdonosa.
Csakfoci.hu 2025. június 13., péntek 21:48
Fotó: fehervarfc.hu
Immár hivatalosan is Székesfehérvár Önkormányzata lett a Fehérvár FC tulajdonosa.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. június 13., péntek 21:48

Néhány nappal azt követően, hogy Székesfehérvár Közgyűlése kifejezte szándékát a Fehérvár FC. Kft. átvételére és ezzel a fehérvári futballélet megmentésére, pénteken este hivatalosan is aláírásra került az adásvételt megerősítő szerződés – számolt be a hírről a szekesfehervar.hu, megerősítve ezzel a Csakfoci péntek reggeli értesülését.

Mint írták, az eddigi tulajdonos 1 forintos vételár-javaslatot tett a város felé a 2024/2025-ös bajnoki szezon lezárását követően. A város extrém rövid határidő mellett végezhette el a cég átvilágítását és készíthette elő az esetleges átvételt. A döntés súlya nem volt csekély: a fehérvári labdarúgás, benne az - egykor - élvonalbeli csapat és az utánpótlás-nevelési rendszer sorsa múlt rajta. Székesfehérvár közgyűlése június 10-én, rendkívüli ülésen, szinte egyhangúlag szavazta meg, hogy egy szigorú feltételrendszer mentén átveszi a klub működtetését. Az adásvételi szerződés hivatalos aláírására június 13-án került sor, így aznap óta Székesfehérvár Önkormányzata lett a Fehérvár F.C. Kft. tulajdonosa. Következő lépésként a város feladata, hogy június 16-ig leadja a csapat nevezését az NB II-es bajnokságba.

A Csakfoci korábban arról is írt, hogy hétfőn – az NB II-es nevezési határidő utolsó napján – a Vidi immár új néven – amelyben ismét helyet kap a Videoton, de a város is szerepel majd – beadhatja hivatalos nevezését az MLSZ-hez. Innentől kezdve rohammunka vár a fehérvári illetékesekre, hiszen napok alatt kell edzőt találniuk és játékosokat szerződtetniük, hogy a felkészülés elkezdődhessen a tervezett időben. A Csakfoci információja szerint, az elmúlt napokban megjelent pletykák ellenére egyelőre nincs napirenden sem Nikolics Nemanja, sem Juhász Roland visszatérése vezetőként.

Olvastad már?
Vasas: Az edző után két alapembert is megszerezhetnek az NB I-be feljutó Kazincbarcikától
A Csakfoci úgy értesült, hogy Pethő Bence és Bódi Ádám is marad a másodosztályban a feljutás ellenére.
Elolvasom
Átigazolások
MTK
Németh visszavonul
Az idény végén visszavonul az MTK támadója, Németh Krisztián.
Fradi
Ifj. Lisztes Krisztián
Utánajártunk, milyen jövő várhat Lisztes Krisztiánra.
Szentlőrinc
Márton Gábor
Márton Gábor sportigazgatóként csatlakozik az NB II-es csapathoz.
Tovább az összes átigazoláshoz