Fotó: kecskemetite.hu

Meglepetés az NB I-ben: Drazic vezérletével, a Kecskemét otthonában született meg a Mezőkövesd első győzelme a szezonban

Drazic kétszer is mattolta a hazai védelmet, így a Mezőkövesd a KTE otthonában szerezte meg szezonbeli első győzelmét.
Póczik Dávid 2023. szeptember 22., péntek 21:50
Szerző: Póczik Dávid 2023. szeptember 22., péntek 21:50

Az OTP Bank Liga 7. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a sereghajtó Mezőkövesd a Kecskeméti TE otthonába látogatott.

Az első negyed óra kisebb helyzeteket hozott, egyik csapat sem járt igazán közel a gólhoz, a kecskeméti oldalon Szuhodovszki beadása után Vágó fejelte oda Piscitellihez a labdát. A 16. perc elején aztán Zeke indította Pálinkást, aki visszakészítette a labdát a társ elé, ő pedig hétről, gyengén a kapushoz gurított. A 20. percben Zsótér remek ívelése után Horváth lőtt jobbról, de eltörte a labdát, így jócskán célt tévesztett. Babunski tekert kapura egy szögletet balról, Vargát meglepte a próbálkozás, de a léc alól a kapu fölé tolta a labdát.

A 35. percben a mérkőzés addigi legnagyobb helyzetét puskázta el a Mezőkövesd. Egy kontra végén Drazic kapott remek kiugratást, majd egyedül vezette a labdát a kapusra, végül ballal vette célba a jobb alsót, ám Varga óriási bravúrral, lábbal tudott hárítani. A félidő hajrájában újfent Drazic került közel a gólhoz, ezúttal Nahirnij ballábas beadása után lőtt a kapu mellé, így gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre a felek.

A fordulást követően Kállai beadása után a mérkőzésen igencsak aktívan futballozó Drazic fejelt kapu mellé. A túloldalon néhány perccel később egy ötletes szabadrúgás-variáció után Horváth tüzelt a bal kapufa mellé. Az 59. percben Szuhodovszki lekészítése után Zsótér bombázott kapura, Piscitelli a keresztléc alól tolta ki a labdát. Egy óra elteltével négyet is cserélt a KTE, mégis a Kövesd szerezte meg a vezetést. Drazic felé érkezett egy hosszú indítás, a vendégek támadója a jobb szélen indult meg, beverekedte magát a 16-oson belülre, majd közelről, jobbal a jobb alsóba lőtt, igaz, a gólhoz kellett a kecskeméti védők bizonytalansága is (0-1).

A középkezdés után szinte azonnal veszélyeztetett Horváth, lövését egy mezőkövesdi védő mentette a gólvonalról. A 74. percben előbb Horváth próbálkozásába léptek bele a kövesdiek, majd Beriashvili vétett kishíján öngólt, miután Piscitellibe rúgta a labdát. A 78. percben Cseri indította Drazicot, aki az első gólhoz hasonlóan egyedül vitte a védelemre a labdát, a vendégek támadója két kecskeméti védőt is elfektetett, majd jobbal, a 16-oson belülről a kapuba lőtt (0-2). A hajrában kitámadott a Kecskemét, így Drazic ismételten egyedül léphetett ki, elvitte a labdát Varga mellett, aki látszólag elhúzta a lábát, azonban sem a játékvezető, sem a VAR nem ítélt büntetőt.

A Mezőkövesd első sikerének köszönhetően a 10. helyre lépett előre, míg a KTE maradt a 7. pozícióban.