Rossi: "Ez van, ha nem követjük a taktikai utasításokat"; Mancini: "A magyar gól kis félelmet keltett bennünk" - értékelések

Marco Rossi és Roberto Mancini értékelése az Olaszország-Magyarország Nemzetek Ligája-mérkőzés (2-1) után. A magyar válogatott trénere rámutatott, min múlott a vereségünk.
Dudás Gábor 2022. június 7., kedd 23:23
Szerző: Dudás Gábor 2022. június 7., kedd 23:23

Nemzetek Ligája, A-divízió, 3-as csoport:

Olaszország - MAGYARORSZÁG 2-1 (Barella 30., Pellegrini 45., ill. Mancini 61. - öngól)

Beszámoló itt!

Olaszország: Donnarumma – Calabria, Mancini, Bastoni, Spinazzola (Dimarco, 75.) – Pellegrini (Locatelli, 66.), Cristante, Barella (Tonali, 84.) – Politano (Belotti, 75.), Gnonto, Raspadori (Zerbin, 83.)

Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Nego (Fiola, 57.), Schäfer (Vancsa, 87.), Nagy Á. (Styles, 57.), Nagy Zs. (Bolla, 81.) – Szoboszlai, Szalai Á. (Ádám M., 87.), Sallai

A másik meccsen: Németország - Anglia 1-1

Marco Rossi (Magyarország): - Most ilyen vagy olyan okból,

de ha nem tudjuk követni a taktikai tervet és utasításokat, akkor gondok keletkeznek, mert ilyenkor az történik, hogy egy az egy elleni párharcokat kell felvállalnunk, amelyeket az olasz első osztályból érkező játékosok ellen kell megvívnunk és nem feltétlenül sülnek el a mi javunkra. Igazából az első félidőben ezt szenvedtük meg.

Nem fogtunk ki jó napot. Nem várhatjuk el, hogy egy erős ellenféllel szemben döntetlenre hozzuk ki a mérkőzést, vagy győzzünk, hacsak nem játszunk fantasztikusan, vagy ők nem fognak ki egy rossz napot. Nekik ma jó napjuk volt. Irányításuk alatt tartották a mérkőzést az első félidőben, a középpályán leadott passzokból származott ma leginkább a különbség. Azt kell mondjam, hogy el kell fogadnunk ezt az eredményt még akkor is, hogy ha az az Olaszország, amelyik ma este játszott, az nem ugyanaz volt, mint amely megnyerte az Eb-t, mert sok játékost lecseréltek azóta. Ugyanakkor szinte minden futballistájuk, akik ellen ma ellen pályára léptünk, a Serie A-ban játszanak, topcsapatokban, és az jó, hogy ennek ellenére a második félidő kiegyenlített volt. Persze, az eredmény ellenünk szól. Azt hiszem, a 2-1 hűen tükrözi az erőviszonyokat. Már többször is említettem, hogy lépésről lépésre kell felépítenünk a csapatot. Tehát, a jövőre nézve azokat a játékosokat is követjük, figyelemmel kísérjük, akik számításba jöhetnek a válogatottban.

Hogy ha viszont győzelmet várunk Olaszország ellen csak azért, mert Anglia ellen nyertünk, akkor valami nem stimmel a gondolkodásunkkal. Én ilyen eredményeket nem tudok szavatolni.

(M4 Sport)

Roberto Mancini (Olaszország): - Jó meccset játszottunk, különösen az első félidőben.

A magyar gól azonban kis félelmet és nyomást keltett bennünk egy olyan mérkőzésen, amelyet nagyobb különbséggel kellett volna megnyernünk.

A végére mindkét csapat elfáradt egy kicsit. Több fiatallal játszunk és tisztában vagyunk azzal, hogy rengeteg munka vár ránk, hosszú még az út előttünk. Azonban bizakodva mehetünk előre, mert két jó meccset játszottunk erős csapatok, Németország és Magyarország ellen. (uefa.com)