Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Magyar válogatott: Varga és Orbán két perc alatt fordított, a Rossi-csapat idegenben győzte le a szerbeket a csoportrangadón - videó

Szalai Attila a 10. percben balszerencsés öngólt vétett, azonban később Varga és Orbán révén fordított a magyar válogatott, amely végül nagyon fontos három pontot szerzett.
Póczik Dávid 2023. szeptember 7., csütörtök 22:42
Szerző: Póczik Dávid 2023. szeptember 7., csütörtök 22:42

A magyar labdarúgó-válogatott csütörtökön Szerbiában lépett pályára Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen. A "G" jelű csoportban korábban a litván válogatott házigazdaként 2-2-es döntetlent játszott a montenegrói csapattal, így a találkozó előtt a magyar válogatott hét pontjával, és jobb gólkülönbségével vezette a tabellát a szerbek előtt.

A mérkőzés 6. percében tetszetős támadást vezetett a magyar válogatott: Nego kapott egy remek ívelést, majd tolta meg a labdát a jobb oldalon, középre tett labdája azonban pontatlan volt. Négy perccel később Szerbia szinte a semmiből szerezte meg a vezetést. Egy szerb labdaszerzés után Milinkovic-Savic remekül ugratta ki Tadicot, aki a 16-oson belülre érve a balról érkező Vlahovic elé passzolt, ő ballal vette célba az üres kaput, lövése ugyan nem volt a legjobb, de a visszafelé igyekvő Szalai Attila szerencsétlenül ért a labdába, így az kikötött a magyar kapuban (1-0).

A 30. percben Tadic átadása után Kostic tévesztette el a jobb sarkot. Ezt követően Varga Barnabás révén született meg a mieink egyenlítő gólja. Nego remek passza után Sallai kicsit jobbról lőtt, a kapus előbb védett, majd a kipattanó Sallairól Varga elé csorgott, aki az ötös bal sarkáról, becsúszva a jobb sarokba lőtt (1-1).

Két perccel később pedig már a vezetést is megszerezte Marco Rossi csapata: egy szöglet utáni lepattanó labdát Lang balról, ballal lőtt keresztbe, ahol a szemfüles Orbán Willi érkezett, és jobbal a bal felsőbe lőtt (1-2). A félidő hajrájában még Tadic tekerése után csúsztatott centikkel a jobb kapufa mellé Vlahovic, ezzel ért véget a játékrész.

A félidőben kettőt cseréltek a szerbek, akik jóval kezdeményezőbben fociztak a második félidő első negyed órájában. Dibusz Dénes két óriási bravúrral tartotta meccsben a magyar válogatottat. A Fradi kapusa előbb Vlahovic bombaerős ballábas lövését tolta ki a léc alól, majd a berobbanó Veljkovic fejesét szedte ki a bal alsóból. A 69. percben aztán újfent Vlahovic került helyzetbe, a Juve támadója az ötös bal sarkáról fejelt az oldalhálóba, Mladenovic centerezését követően.

A 73. percben Nego lépett ki egy hosszú indítást követően, a szárnyvédő a rosszul kimozduló kapus mellett középre passzolt, ahol Varga érkezett, lövése a visszazáró szerb védőkben halt el. A 77. percben Rossi újoncot is avatott: a megsérült Nagy Ádám helyén az MTK csapatkapitánya, Kata Mihály szerepelt a folytatásban. A hajrában még próbálkoztak a szerbek: Gudelj ballábas lövése kevéssel ment ugyan mellé, azonban az eredmény már nem változott, a magyarok elhozták a három pontot Belgrádból.

Magyaroroszág így 10 pontjával vezeti a csoportot a 7 pontos Szerbia, és az 5 pontos Montenegró előtt.

Eb-selejtező, G-csoport

Szerbia-Magyarország 1-2 (Szalai 10. - öngól, ill. Varga 34. Orbán 36.)

Szerbia: V. Milinkovic-Savic - Veljkovic, Gudelj, Pavlovic - Radonjic (Zivkovic, a szünetben), Maksimovic (Milenkovic, 63.), S. Milinkovic-Savic, Kostic (Mladenovic, a szünetben) - Tadic (Ilic, 87.), Vlahovic (Jovic, 87.) - Mitrovic

(cserék: Radunovic, Rajkovic, Babic, Erakovic, Ilic, Jovic, Milenkovic, Mitrovic, Mladenovic, Racic, Samardzsic, Zivkovic)

Magyarország: Dibusz - Lang, Orbán, Szalai A. - Nego, Nagy (Kata, 77.), Styles, Kerkez (Fiola, 70.) - Szoboszlai, Sallai - Varga (Ádám, 77.)

(cserék: Szappanos, Demjén, Ádám, Balogh, Csoboth, Fiola, Horváth, Kalmár, Kata, Mocsi, Szalai G., Szuhodovszki)

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.