Magyar gólpassz és fieszta a Bundesligában, Szalai és Bolla is főszereplő lett - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2022. február 21., hétfő 12:12
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 21., hétfő 12:12

NÉMETORSZÁG

Az ötödik helyen álló Freiburg a magyar válogatott Sallai Roland gólpasszának is köszönhetően 2-1-re nyert a kiesés elkerüléséért küzdő Augsburg vendégeként a német bajnokság 23. fordulójának szombati játéknapján. Sallai a vendégek első gólját készítette elő, majd a 74. percben lecserélték.

A szintén magyar válogatott Schäfer Andrást is foglalkoztató Union Berlin egygólos vereséget szenvedett a Bielefeld otthonában, de a középpályás nem volt tagja a fővárosi együttes keretének.

A három magyar foglalkoztató RB Leipzig a duplázó Christopher Nkunku vezérletével könnyedén, 6-1-re nyert a Hertha BSC otthonában a német bajnokság 23. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A vendégeknél Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót, míg Szoboszlai Dominik ugyancsak kezdőként 60 percet kapott. A berlinieknél épp a lipcsei gárdával szóbahozott Dárdai Márton nem volt nevezve a mérkőzésre.

BELGIUM

Németh András, a Genk magyar utánpótlás-válogatott csatára nem volt nevezve a KV Mechelen ellen (4-1) pótolt mérkőzésen, valamint az Anderlecht ellen sem volt a keretben, mely a brüsszeli együttes 2-0-s sikerével ért véget.

HOLLANDIA

Kiss Tamás, a Cambuur magyar válogatott szélsője nem volt keretben a Feyenoord ellen. Csapata 3-1-re kapott ki idegenben.

Szőke Adrián, a Heracles U21-es magyar válogatott támadója kezdőként a 72. percig a pályán volt a Kerkez Milost foglalkoztató AZ Alkmaar ellen 2-1-re elveszített mérkőzésen. Az Alkmaarban a fiatal védő nem kapott lehetőséget a holland élvonal 23. fordulójában.

SVÁJC

Szalai Ádám góllal mutatkozott be az FC Basel színeiben, amely házigazdaként 3-0-ra legyőzte a Lausanne együttesét a svájci bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján. A 34 éves magyar válogatott csatár a szünetben állt be a Lausanne elleni bajnokin szombat este. A házigazda Lang találatával előnybe került, majd Szalai húsz perccel a pályára lépése után, hat méterről fejjel vette be az ellenfél kapuját, ekkor már 2-0-t mutatott az eredményjelző. Teljesítménye értékét tovább növeli, hogy elmondása szerint különös sérülést szenvedett a gólja után, sőt jelölték a svájci bajnokságban a forduló játékosa címére.

Bolla Bendegúz, a Grasshoppers magyar válogatott futballistája az utolsó pillanatokban mentett pontot csapatának a Young Boys elleni vasárnapi bajnokin. A 22 éves védő a 95. percben volt eredményes, kialakítva ezzel a 2-2-s végeredményt, Bolla Bendegúznak ez volt a harmadik találata a svájci csapat színeiben - emellett van három gólpassza is már. A vendégeknél a télen, kölcsönben szerződtetett Varga Kevin végig a kispadon ült. A svájci élvonalban 22 fordulót követően a Grasshoppers a hatodik, a Young Boys a második a tabellán.

CIPRUS

Novothny Soma, a ciprusi élvonalban szereplő Anorthosis Famagusta magyar csatára múlthét hétfőn 75 percet játszott az Olympiakos Nicosia ellen 3-1-re megnyert bajnokin. Csütörtökön viszont kezdőként csak az 59. percig volt a pályán a 16. fordulóból elhalasztott APOEL Nicosia ellen 2-0-ra megnyert bajnokin. Paulo Vinícius kezdőként végigjátszotta a mérkőzést az APOEL színeiben.

Gyucsó Ádám, az AEK Larnaca magyar válogatott szélsője nem volt keretben a Paulo Viníciust foglalkoztató APOEL ellen. Csapata 1-0-s vereséget szenvedett idegenben.

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott védője részleges bokaszalag-szakadást szenvedett a Xilotimbu elleni kupameccsen, ezért kihagyta az Aris Limassol elleni bajnokit, csapata 2-0-ra nyert. Az Aris magyar támadó középpályása, Bognár István végigjátszotta a találkozót a ciprusi élvonal 21. fordulójában.

Megyeri Balázs, az AEL Limasszol magyar kapusa végig a pályán volt a Doxa ellen 3-2-re megnyert találkozón, az újonc PAEEK ellen gól nélküli döntetlennel végződő pótolt meccsen is ő védte a limasszoliak kapuját.

DÁNIA

Prosser Dániel, a dán élvonalbeli SönderjyskE magyar támadója az Aarhus elleni (2-3) bajnokin nem volt a keretben.

LENGYELORSZÁG

Vida Kristopher, a Piast Gliwice magyar szélsője sárga lapos eltiltása miatt nem játszhatott a Tamás Márkot foglalkoztató Slask Wroclaw ellen 3-1-re megnyert bajnokin a lengyel első osztály 22. fordulójában. A sziléziai együttesben Tamás sem lépett pályára, a kispadról figyelte az eseményeket.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila, a Fenerbahce magyar válogatott védője kezdőként végigjátszotta a cseh Slavia Praha ellen 3-2-re elveszített Európa Konferencia Liga-mérkőzést csütörtök este. A török élvonalban az elmúlt héten kemény kritikákat is kapott Szalai Attila csere volt az isztambuli együttesben, amely a magyar védő beállása (64. perc) után szerzett gólokat és verte 2-0-ra a Hataysport.

AUSZTRIA

Major Sámuel a kispadról szállt be az 59. percben az osztrák élvonalbeli Admira Wackernél, csapata 3-0-ra kikapott a LASK Linz ellen.

Majnovics Martin, az osztrák másoosztályú SV Horn magyar balhátvédje csereként a 81. percben lépett pályára a Grazer AK ellen 2-0-ra elveszített találkozón.

Mester Csaba, az Austria Wien II magyar támadója kezdőként végig a pályán volt a FAC Wien ellen, csapata szintén 2-0-s vereséget szenvedett.

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója nem volt a keretben az Austria Klagenfurt ellen 2-0-ra elveszített bajnokin az osztrák élvonal 20. fordulójában.

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám, az AC Pisa magyar válogatott középpályása kezdőként végig a pályán volt a Vicenza elleni (2-2) hétközi bajnokin, majd szombaton is végigjátszotta a Monza ellen 2-1-re megnyert mérkőzést.

Balogh Botond (Parma) a kispadról figyelte az eseményeket a Cremonese ellen 3-1-re elveszített találkozón, szombaton már nem kapott lehetőséget a Ternana (2-3) ellen.

SZERBIA

Kun Bertalan, a Proleter magyar támadója nem volt keretben a Crvena zvezda ellen 2-1-re elveszített bajnokin.

Bocskay Bertalan, a Topolya magyar védekező középpályása csereként a 91. percben állt be a Spartak Zlatibor Voda ellen 2-1-re megnyert bajnokin.

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar válogatott játékosa kispadról figyelte az eseményeket Sparta Praha ellen 1-0-ra megnyert EKL-mérkőzésen csütörtök este, majd a Radnicki 1923 ellen 2-0-s győzelemmel végződő bajnokin is a szerb élvonal 23. fordulójában.

SZLOVÁKIA

A szlovák bajnokság 21. fordulójának péntek esti mérkőzésén a DAC a 11. helyen álló Aranyosmaróthoz látogatott. A csallóközieknél ezúttal a kispadon kezdte a találkozót a két magyar válogatott támadó, Hahn János és Balogh Norbert, valamint az utánpótlás-válogatott Veszelinov Dániel. Kalmár Zsolt sérülése után újra edzésbe állt, Szendrei Ákos a műtét utáni rehabilitációját tölti. A mérkőzés az Aranyosmarót 2-0-s sikerével ért véget.

Holman Dávid, a Slovan Bratislava magyar válogatott középpályása azok után, hogy 267 nap elteltével játszott ismét a pozsonyiak színeiben, a Pohronie ellen 4-3-re megnyert bajnokin már nem kapott lehetőséget edzőjétől.

HORVÁTORSZÁG

Lovrencsics Gergő (Hajduk Split) nem játszott a Dragovoljac ellen 3-0-ra megnyert bajnokin, míg Kleinheisler László (NK Osijek) kezdőként 92 percig volt a pályán az Istra 1961 ellen, csapata 3-2-re győzedelmeskedett a horvát élvonal 24. fordulójában.

Gundel-Takács Bence végigvédte a horvát másodosztályú NK Jarun kapuját , amely az NK Dubrava ellen szenvedett 1-0-s vereséget.

INDIA

Koman Vladimir, a Chennaiyin korábbi magyar középpályása felépült a vádliizom-sérülésből és az Odisha ellen kezdőként lépett pályára. A beszámolók szerint az első félidőben közel is volt a gólszerzéshez, ám a kapufa mellé lőtt, majd a 88. percben lecserélték. A találkozó 2-2-es döntetlennel ért véget.