Fotó: RTL

Magyar foci: 13 év börtönre ítélték a Győri ETO korábbi elnökét, Tarsoly Csabát

Tarsolyt véglegesen eltiltották a cégvezetéstől, tíz évre a közügyektől is.
Budai László 2024. szeptember 2., hétfő 10:11
Fotó: RTL
Tarsolyt véglegesen eltiltották a cégvezetéstől, tíz évre a közügyektől is.
Szerző: Budai László 2024. szeptember 2., hétfő 10:11
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Első fokon 13 év börtönre ítélte a Fővárosi Törvényszék a Quaestor-ügy elsőrendű vádlottját, a Győri ETO korábbi elnökét, Tarsoly Csabát, akit véglegesen eltiltottak a cégvezetéstől, tíz évre a közügyektől is - számolt be róla a HVG.

Tarsolyt két rendbeli felbujtóként elkövetett sikkasztás, bűnszervezetben, társtettesként elkövetett csalás, közokirat-hamisítás bűntetteiben találták bűnösnek, feltételesen nem helyezhető szabadlábra az ítélet szerint. A Quaestor-csoport 2015-ben jelentett öncsődöt, ügyfeleik azonban hiába próbálták kivenni a bennragadt pénzüket, a cég 210 milliárdnyi kötvényéből 150 milliárd forintnak az MNB szerint nem volt fedezete.

A Quaestor-botrány miatt 2015. május 8-án bejelentették, hogy a nem sokkal korábban még bajnoki címet szerzett győri csapat nem tudja határidőre teljesíteni az MLSZ licencfeltételeit, ezért nem indulhat az NB I-ben a 2015/16-os idényben. Az ETO az előző szezon végén jutott vissza az élvonalba.

Olvastad már?
A brutális NB II-es K.O. után is kiment az edző a szurkolókhoz: "Sehogyan nem lehet értékelni, több osztály különbség volt" - videó
Gyürki Gergely megígérte, hogy ilyen produkció többet nem fordulhat elő a csapatától. Erős Gábor szerényen tenné tovább a dolgukat.
Elolvasom
Átigazolások
ZTE
Új támadó
A Ferencvárostól távozó Kiss Máté profi szerződést kötött a ZTE-vel. A fiatal támadó utánpótlás-válogatott, emellett az előző idényben gólkirály volt az U17-es bajnokságban.
DVSC
Szűcs Tamás ára
Makray Balázs cégvezető szerint túlzóak voltak azok a hírek, amelyek szerint Szűcs Tamásért 2,5 millió eurót kapott a Loki.
Karcag
Vida távozik
Egy szezon után távozik az NB II-es csapattól a gárda 6-szoros magyar válogatott játékosa, Vida Máté, aki nyolc bajnokin és két kupameccsen játszott a Karcagban.
Tovább az összes átigazoláshoz