Magabiztos kezdés: Az U21-es magyar válogatott három ponttal nyitotta az Eb-selejtezőt

A magyar U21-es válogatott 2-0-ra legyőzte Kazahsztánt.
Póczik Dávid 2023. szeptember 7., csütörtök 20:08
Szerző: Póczik Dávid 2023. szeptember 7., csütörtök 20:08

Az U21-es magyar válogatott csütörtökön Szegeden, Kazahsztán ellen kezdte meg szereplését a 2025-ös U21-es Európa-bajnokság selejtezőjében.

A találkozó elejét aktívabban kezdte Gera Zoltán együttese, ez a fölény pedig a 10. percben góllá is érett, ekkor egy szép akció végén Németh András tálalt Kovács Mátyás elé, az MTK fiatalja pedig ziccerben is higgadt tudott maradni, és megszerezte a vezetést a mieinknek. Néhány perccel később a magyaroknál egy kényszerű cserére került sor: Horváth Artúr nem tudta folytatni a játékot, helyére a diósgyőri Bényei Ágoston került.

Az 1-0-s első játékrészt követően a magyarok továbbra is mezőnyfölényben játszottak, igaz, a második 45 perc jóval kevesebb lehetőséget hozott, a kazahok sem tudtak igazán nagy helyzetet kialakítani. A 89. percben aztán egy mintaszerű kontrát vezettek a magyarok: Katona ugratta ki Lisztest, aki megindult a kapu felé, majd egy szép csel után Eördögh elé passzolt, aki 9-10 méterről, a kapu közepébe bombázott, ezzel pedig beállította a végeredményt.

A magyarok a kazahok mellett a máltaiakkal, a skótokkal, a spanyolokkal és a belgákkal szerepelnek azonos csoportban. A hatosból a csoportelső automatikusan kijut a 2025-ös U21-es kontinensviadalra, míg a másodikra pótselejtező vár. A selejtezősorozat jövő októberig tart, a magyarok kedden Máltán vendégszerepelnek, a rivális a kazahok mellett papíron a leggyengébb ellenfél a csoportban. A magyar csapat legközelebb szeptember 12-én, Máltán lép pályára.

U21-es Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló, B csoport

Magyarország-Kazahsztán 2-0 (Kovács M. 10., Eördögh 89.)

Magyarország: Hegyi - Szabó A., Iyinbor, Csinger - Kovács M., Vitális (Eördögh, 80.), Baráth (Katona 80.), Horváth A. (Bényei, 14.), Benczenleitner - Németh A. (Kocsis 64.), Vancsa (Lisztes 64.)

U19-es válogatott: Döntőnek bizonyult az első 20 perc, Szerbia legyőzte a magyar csapatot
A magyar U19-es válogatott a Vilotic-emléktornán 3-1-re kikapott a szerbektől.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)