Fotó: dvsc.hu

Loki: Egy középcsapat elleni vereséggel kezdtek Ausztriában

1-0-ra kikapott kedden a DVSC első ausztriai felkészülési mérkőzésén, az osztrák élvonalbeli Wolfsberger ellen.
Csakfoci.hu 2023. július 11., kedd 18:44
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 11., kedd 18:44

Kedden már felkészülési mérkőzés is szerepelt az Ausztriában edzőtáborozó DVSC programjában, a Loki Windischgarstenben az osztrák élvonalban szereplő és ott a 7. helyen végzett AC Wolfsberger ellen lépett pályára. A debreceni keretben egy kényszerű változtatás történt a meccs előtt, a sérülést szenvedett Alexander Mojzis hazautazott, Georgios Neofitytidis pedig csatlakozott a többiekhez - írja a dvsc.hu.

Tavaly nyáron szintén már megmérkőzött egymással a két csapat Ausztriában, akkor a Wolfsberger 2-1-re győzött, és a hajdúságiak ezúttal is vereséget szenvedtek. Pedig a Loki veszélyeztetett először, a 9. percben Babunski 16 méteres lövését védte bravúrral az osztrákok kapusa. Az összességében hullámzó első feélidőben végül nem született gól.

A második játékrész elején több volt a pontatlanság, az 54. percben aztán Dzsudzsák Balázs lehetőségénél az utolsó pillanatban szabadítottak fel a védők. A 66. percben a csereként beállt Bárány Donát fejelt nem sokkal a kapu mellé, majd a 78. percben megint Bárány tévesztett kevéssel.

A debreceni helyzetek ellenére végül a WAC talált a kapuba, a 87. percben döntöttek az osztrákok, 1-0 lett a meccs végeredeménye. A Loki a tervek szerint legközelebb pénteken lép pályára a Linz ellen.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria:

DVSC - Wolfsberger AC 0-1 (Jasic 87.)

DVSC: Milosevic – Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Loncar, Manrique – Vajda, Dzsudzsák, Joao Oliveira – Babunski

Cserék: Bárány, Ojediran, Romanchuk, Baranyai, Bódi, Bévárdi, Varga J., Mance, Szécsi, Kyziridis

Bejelentették: Elhagyta a Lokit a magyar válogatott játékos
Távozik a DVSC-től Varga Kevin, aki ismét külföldön folytatná pályafutását.
Siófok/Sepsi
Dénes Csanád Vilmos
Honlapunk úgy értesült, hogy a Sepsi OSK vezetőedzőjének figyelmét felkeltette a Siófok támadója, Dénes Csanád Vilmos.
Edzőjelöltek
A Rakówot bajnoki címig vezető lengyel Marek Papszun, valamint a PAOK-nál, Krasznodarnál, Watfordnál és Maccabi Tel-Avivnál is megfordult Vladimir Ivic is szóba kerülhetett Stankovic lehetséges utódjaként. (nso.hu)
Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.