Fotó: m4sport.hu

Kuttor: "Rendezni kell a sorokat a keret szintjén is, mert ez így vékony", Kuznyecov: "A második félidő kevésbé szólt a fociról" - edzői értékelések

Hatgólos meccsen győzte le a Diósgyőr a Mezőkövesdet, így látták a találkozót a vezetőedzők.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 5., szombat 21:29
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 5., szombat 21:29

Mezőkövesd–Diósgyőri VTK 2-4

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Kuttor Attila (Mezőkövesd): – Egy direkt futballra kellett váltanunk a talaj miatt, de jellemző a helyzetünkre, hogy a belső védőnket kellett felküldeni csatárnak. Ez a második mérkőzésünk, ahol igazából nincsen támadó cserénk, úgyhogy nehéz a helyzet ebből a szempontból is. Maradjunk annyiban, hogy ma is sok minden hátráltatott minket. Azt gondolom, rendezni kell a sorokat – nemcsak nekünk, hanem keret szintjén is, mert ez így vékony. Már az is erősítés lenne, ha felépülnének a sérültjeink, de természetes, hogy látjuk a problémáinkat, a lehetőségek fogják meghatározni, tudunk-e változtatni a helyzeten, de azt látjuk, hogy kellene. 1-2 után volt egy pár lehetőségünk, amikor benne volt az egyenlítés, de az első helyzetéből gólt szerzett a DVTK a második félidőben. A kiállítással kapcsolatban nem a második sárgával van bajom, hanem az elsővel, inkább azt sajnálom. Jelen állapotunkban erre a focira inkább alkalmasak vagyunk (utalt Kuttor a felázott pálya miatti hosszú ívelésekre), mint bármi másra, ha elhalasztották volna és felépültek volna a sérültjeink, az is más lett volna, de ha elhalasztották volna és így marad a keretünk, nem lettünk volna semmivel előrébb. Nekünk kell változtatni saját magunkon. (M4 Sport)

Kuznyecov Szergej (DVTK): – A második félidőben inkább a küzdeni tudás és a hosszú labdák megjátszása volt a főszerepben, kevésbé a futball. A csapat nagyon erősen helytállt, felvették a harcot és gólokat tudtunk szerezni a második félidőben is. Szeretném megköszönni ezt a csapatnak, a szurkolóink pedig hatalmas segítségünkre voltak, fantasztikusan buzdítottak minket. Az volt a fontos, hogy ne veszítsük el a párharcokat, mert az ellenfél gyorsan átállt a hosszú ívelésekre, mi is próbálkoztunk ezzel, de voltak olyan pillanatok, amikor próbáltunk kombinatív játékkal gólokat szerezni, és elég szépeket is szereztünk. Két részre kell osztani a meccset, a második játékrészben vízifoci ment, de remélem, a következő hetekben már jó lesz a pálya és meg tudjuk mutatni az erőnket. (M4 Sport)

NB I: Nagy igazolást jelentett be az ezüstérmes, végleg is megszerezhetik a tavasz egyik legjobbját - hivatalos
Hivatalossá váltak a péntek esti olasz sajtóhírek: a KTE újra kölcsönvette Horváth Krisztofert, sőt, opciója lesz a végleges megvásárlására is.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.