Koszovó magyarverésre készül Budapesten: "Nagyon nagy meglepetés lesz a meccs vége"

A koszovói válogatott két tagja is optimistán készül a Magyarország elleni, keddi felkészülési mérkőzésre.
Csakfoci.hu 2024. március 25., hétfő 12:15
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 25., hétfő 12:15

Az Örményország elleni 1-0-s, kellemetlen utózöngével is járt idegenbeli győzelem után Koszovó válogatottja már a kedd esti, Magyarország elleni barátságos mérkőzésre készül.

A balkáni csapat szombaton utazott az örményországi Jerevánból Budapestre, vasárnap pedig megtartotta első itteni edzését. A kerethez csatlakozott az FC Ballkani mindössze 21 éves középpályása, Lindon Emërllahu is, aki pénteken még a koszovói U21-es válogatottban játszott, amely Chemnitzben 0-0-s döntetlent játszott Németországgal. Emërllahu ott kezdőként lépett pályára, és a 88. percig játszott. Mindezt egy hónapokig tartó súlyos sérülésből történt visszatérését követően.

- Minden játékos számára leírhatatlan érzés itt lenni, és sok tapasztalt labdarúgó van itt, akik erős európai klubokban játszanak. Számomra ez egy nagyon jó visszatérés volt a sérülésem után. Elég jól érzem magam, és remélem, hogy a következő, Magyarország elleni mérkőzésen már hozzá tudok tenni a játékhoz.

Tudjuk, hogy a magyaroknak nagyon jó játékosaik vannak, és erős csapatuk, de nekünk is van egy válogatottunk, amelyben minőségi futballisták vannak, és úgy gondolom, hogy nagyon nagy meglepetés lesz a meccs vége

- nyilatkozott optimistán Emërllahu a koha.net cikke szerint.

Egy másik koszovói középpályás, a Schalke 25 éves játékosa, Blendi Idrizi elismerte, hogy Magyarország azért más ellenfél lesz, mint Örményország volt, de nagyra értékelte csapata Jerevánban mutatott teljesítményét.

- Úgy gondolom, hogy a teljesítményünk nagyon jó volt, és fontos volt, hogy megnyerjük a mérkőzést. Jól kezdtük a találkozót, volt esélyünk egy-két gólra. Az utolsó 15 percben az ellenfél nagyobb nyomást gyakorolt ránk, de ez normális, de számunkra fontos, hogy megnyertük a mérkőzést. Nagyon jó a hangulat nálunk. Magyarország egy másik, minőségibb ellenfél lesz. De nekünk is megvannak az erősségeink, és ismét jó teljesítményt kell majd nyújtanunk - hangsúlyozta Idrizi.

A Németországban légióskodó futballista Örményország ellen csereként lépett pályára, és arra számít, hogy Budapesten is kap majd játékperceket. Abban a Puskás Arénában, amely várhatóan tele lesz szurkolókkal.

Ez sokkal több motivációt ad nekünk. A stadionnak tele kell lennie. De persze szurkolókkal és szurkolók nélkül is motiváltnak kell lennünk a válogatottban

- tette hozzá.

Koszovó válogatottja hétfőn tartja a következő edzését Budapesten és megtartja a hivatalos sajtótájékoztatóját is.

Jelenleg 13 mérkőzés óta veretlen a magyar válogatott. Meddig tarthat ez a remek széria? Kattints és szavazz!

Olvastad már?
Magyar válogatott: Állítsd össze Rossi Koszovó elleni kezdőcsapatát!
Lépj öt percre Marco Rossi helyébe és szavazd meg a Koszovó elleni kezdőcsapatot!
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Újpest/Paks
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Szeged
Afrikai tehetség írt alá
Már szerepelt a szegediek utánpótlás-csapatában is, de van némi zavar abban, milyen poszton is játszik pontosan.
Tovább az összes átigazoláshoz