Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Két NB I-es játékos is bekerült a világ 100 legjobb U20-as fiatalja közé

Nemzetközi összevetésben is elismerték két magyar klub fiatalját.
Póczik Dávid 2025. december 27., szombat 18:33
Fotó: MTI/Hegedüs Róbert
Nemzetközi összevetésben is elismerték két magyar klub fiatalját.
Szerző: Póczik Dávid 2025. december 27., szombat 18:33
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A svájci székhelyű Sporttudományok Nemzetközi Központjának (CIES) legfrissebb kutatásában a 2006-ban vagy később született, a top öt európai bajnokságon (angol, spanyol, német, olasz, francia) kívül futballozó játékosok teljesítményét vizsgálták. A rangsor a világ 100 legjobban teljesítő fiatalját mutatta be ebben a korosztályban, egy, a CIES által kifejlesztett speciális módszertan alapján. Az elemzés nemcsak összesített rangsort, hanem 15 külön kategóriában - többek között párharcok, labdaszerzés, passzjáték, cselezés, helyzetkialakítás és befejezés - is rangsorolta az U20-as korosztály legjobbjait, figyelembe véve a játékosok aktivitását és elsődleges posztját.

A 100 fős listán két NB I-es klub játékosa is helyet kapott: a Kisvárda nigériai középpályása, Ridwan Popoola 74,9 ponttal az 58. helyen zárt, míg az ETO 19 éves, osztrák-szerb kettős állampolgárságú labdarúgója, Jovan Zivkovic a 92. pozícióban szerepel az összevetésben.

Popoola az idény során alapemberré vált Kisvárdán, és szinte minden mérkőzésen pályára lépett Révész Attila irányítása alatt. Révész korábban el is mondta az afrikai felderítőúton felfedezett Popoola kapcsán, hogy komoly érdeklődés van iránta, már most télen, vagy a következő nyáron klubszinten rekordösszegért adhatják el. Ezzel szemben Zivkovic Győrben eddig mindössze négy találkozón, összesen 76 percet kapott Borbély Balázs vezetőedzőtől.


Fotó: CIES

Fotó: CIES

A lista élén egyébként a Feyenoord holland szélsővédője, Givairo Read végzett, mögötte a Sporting CP fiatal tehetsége, Geovany Quenda következik - aki már aláírt a Chelsea-hez -, majd a ghánai Caleb Yirenkyi, a dán FC Nordsjælland neveltje található.

A teljes lista itt böngészhető!

Olvastad már?
Orosz Pál: "Itthon felülünk ugyanarra a biciklire, és elesünk vele" - a Fradi-vezér szerint a magyarszabály életidegen
Orosz Pál a magyarszabály célját jónak tartja, azonban szerinte a gyakorlatban nagyon sok problémát szül, ezért 'életidegen'.
Elolvasom
Átigazolások
Dorog
Vasastól igazoltak
A Dorog saját nevelésű középpályása, Faragó Bálint hét év után visszatért, miután a Vasastól távozik a 22 éves labdarúgó.
DVSC
Petíció indult
A DVSC szurkolói petíciót indítottak annak érdekében, hogy Amos Youga visszatérjen szeretett csapatukhoz.
Gyirmót
Többen is érkezhetnek
Medgyes Sinan, Sajbán Máté és Novák Csanád is az NB II újoncánál, a Gyirmótnál folytathatja pályafutását. (kisalfold.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz