Fotó: kecskemetite.hu

Háromból semmi: A Vidi Kecskeméten is kikapott és utolsó az NB I-ben

1-0-ra győzte le a KTE a Fehérvárt az OTP Bank Liga 3. fordulójának zárómeccsén, vasárnap este.
Dudás Gábor 2023. augusztus 13., vasárnap 22:51
Szerző: Dudás Gábor 2023. augusztus 13., vasárnap 22:51

Az első percektől igyekezett dominálni a KTE a bajnokságot két vereséggel kezdő Vidi ellen és Szuhodovszki vezetésével rendre vezette is az akciókat a vendégkapu irányába, miközben a fehérváriak nem igazán tudtak mit kezdeni a letámadásokra építő hazai taktikával.

És bár idővel, de végül fel is törte a vendégek kapuját a lila-fehér gárda: a 34. percben, egy szabadrúgást és egy Iyinbor-kapufát követően Szalai Gábor elé került a labda, hogy aztán a már a válogatott keretben is számításba vett bekk a bal alsóba lőjön közvetlen közelről (1-0).

A játékrész utolsó harmadát igyekezett megtolni a Fehérvár, és Kodro, valamint Christensen lövésénél a góltól sem állt messze.

Vágó remek tekerése vezette fel a félidőt (alig kerülte el a labda a Vidi kapuját), majd a vendégek trénere, Bartosz Grzelak a pályára küldte a napokban igazolt Kalmár Zsoltot is.

A magyar válogatott középpályás nem sokkal ezután benne is volt Kodro végül kimaradt helyzetében is. A másik oldalon pedig a mezőny legjobbja, Szuhodovszki veszélyeztetett többször is, például a 61. percben, amikor megdöngette a felső lécet 15-ről. Ugyancsak nagy lendületet adott a hazaiaknak a Torinóból megint megszerzett Horváth Krisztofer.

A 73. percben aztán majdnem 1-1-re alakult az állás, de Kodro közeli lövésénél mentett a léc. Mint ahogy mentett Tóth Barna szép szólója végén a bal kapufa a Vidi kapujánál nem sokkal később.

Izgalmasan alakult a végjáték is,  a Vidi sokszor mindent egy lapra feltéve rohamozott az egyenlítő gólért, a KTE pedig igyekezett kontrázni, szintén nem veszélytelenül.

Gól azonban már nem esett, a hazaiak 1-0-ra legyőzték a Vidit, amely egyedüli csapatként nullapontos az NB I-ben, a tavalyi ezüstérmes viszont fellépett a dobogóra.