Fotó: eto.hu

Gyászol a magyar foci: Elhunyt Szepessy László, a Fradi és az ETO korábbi bajnoka

Szervezete 2022. január 15-én, szombaton adta fel a küzdelmet.
Nyikes Zoltán 2022. január 15., szombat 18:08
Fotó: eto.hu
Szervezete 2022. január 15-én, szombaton adta fel a küzdelmet.
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. január 15., szombat 18:08

Hetvenkét éves korában, súlyos betegség következtében elhunyt Szepessy László, a Ferencváros és a Rába ETO korábbi magyar bajnok futballistája - számoltak be a tragédiáról Szepessy korábbi klubjai.

A néhai csatár 1949. december 21-én született Budapesten. A BEAC és a Budapest Honvéd neveltje, a Fradival 1981-ben, míg az ETO-val 1983-ban ünnepelhetett bajnoki címet, ezen felül pedig megfordult Dunaújvárosban, a Volán SC-ben, Nyíregyházán, Kecskeméten és a Ganz-Mávagban is, míg légiósként a belga RWD Molenbeek, valamint az osztrák UFC Kittsee és Baden játékosa volt.

Edzői pályafutása során a Ferencváros és a Győri ETO pályaedzője is volt, míg vezetőedzőként a DVTK, a Tatabánya, a Dunaújváros és a Gyirmót FC együtteseinél tevékenykedett, de a magyar U16-os válogatottnál is dolgozott szövetségi edzőként.

Szepessy – vagy ahogy futballberkekben ismerték: „Szepi”, „Ló” – utolsó munkája trénerként a Gyirmót FC Győr irányítása volt a 2018/2019-es idényben. 2021 márciusában életmentő műtétet hajtottak végre rajta, miután végbéldaganatot diagnosztizáltak nála, akkor még úgy tűnt, legyőzheti a gyilkos kórt, amely azonban 2021 novemberétől újra kórházba kényszerítette. Szervezete 2022. január 15-én, szombaton adta fel a küzdelmet - írta róla a fradi.hu.

Nyugodjék békében!

Átigazolások
Paks
Lenzsér Bence: 2029
A paksiak bejelentették, hogy újabb három évre írtak alá alapemberükkel, Lenzsér Bencével, akinek így már 2029-ig érvényes a szerződése.
Videoton FC Fehérvár
Több távozó is lehet
A Csakfoci információi szerint máris megkezdődött a keret átalakítása az NB II-ben szereplő Videoton FC Fehérvárnál, így több játékos távozhat a csapattól.
Szpartak Moszkva
Stankovic-Csercseszov csere?
Az orosz Sport-Express információi szerint Sztanyiszlav Csercseszov is jelölt lehet Dejan Stankovic utódjának a Szpartak Moszkvánál.
Tovább az összes átigazoláshoz