Pénzes Mihály 1950. július 30-án született Sopronban, és alig egy hónap múlva ünnepelhette volna 76. születésnapját. Az ETO egyszeres magyar válogatott labdarúgója azonban ezt már nem érhette meg: hosszan tartó betegség után péntek délután, a győri kórházban örökre megpihent
Játékospályafutása során 1971 és 1982 között erősítette az ETO-t. Az NB I-ben 193 mérkőzésen lépett pályára, és 34 gólt szerzett. Legjelentősebb sikerei közé tartozik az 1973/74-es bajnoki bronzérem, az 1978/79-es MNK-győzelem, valamint az 1974-ben elhódított utánpótlás Európa-bajnoki cím.
Legszebb éveit a hetvenes évek közepén, Farsang Ferenc irányítása alatt élte át, amikor csapatával bajnoki bronzérmet szerzett. Az utánpótlás Európa-bajnokságon viselt címeres mezét élete végéig nagy becsben őrizte.
Bár az élvonalban több mint harminc gólt szerzett, ezek közül az egyik különleges módon került a neve mellé: a találatot úgy jegyezték fel, hogy a labda valójában nem jutott a hálóba. Az egykori csatár később is aktív maradt a futball világában: rendszeresen szerepelt a magyar öregfiúk-válogatottban, és hosszú éveken át irányította az ETO legendáinak csapatát.
A temetéséről később intézkednek.
Nyugodjék békében!