Fotó: kecskemeti.hu

Gera és "a százados" is azon lesz, hogy már a hétvégén bajnok lehessen a Fradi: "Kiestünk, de az élet ettől nem áll meg"

A Puskás Akadémia kecskeméti vendégjátékával indul az NB I utolsó előtti fordulója. Gera Zoltán csapata utolsó hazai mérkőzését játssza, éppen ezért győzelemmel búcsúzna a közönségétől, ami a Ferencvárosnak is hatalmas segítség lehet a bajnoki címért folytatott versenyfutásban.
Nyikes Zoltán 2025. május 16., péntek 9:22
Fotó: kecskemeti.hu
A Puskás Akadémia kecskeméti vendégjátékával indul az NB I utolsó előtti fordulója. Gera Zoltán csapata utolsó hazai mérkőzését játssza, éppen ezért győzelemmel búcsúzna a közönségétől, ami a Ferencvárosnak is hatalmas segítség lehet a bajnoki címért folytatott versenyfutásban.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. május 16., péntek 9:22

A címvédő Ferencváros vasárnap megszerezheti az aranyérmet az NB I 32. fordulójában, de erre csak akkor lesz lehetősége, ha a második Puskás Akadémia a pénteki nyitómérkőzésen, Kecskeméten pontokat veszít.

A fővárosi és a felcsúti csapatot három pont választja el egymástól, de mivel utóbbinak több győzelme van, így ha hétvégén nem változik a különbség, akkor a jövő heti utolsó körre marad a döntés. A zöld-fehérek tehát akkor ünnepelhetik sorozatban hetedik és összességében 36. bajnoki címüket ezen a hétvégén, ha több pontot szereznek üldözőjüknél.

A Puskás Akadémia a már matematikailag is kiesőnek számító KTE otthonában lép pályára, a lila-fehérek vezetőedzője, Gera Zoltán klubhonlapnak adott nyilatkozatából pedig kiderül, ha a kecskemétieken múlik, akár már hétvégén bajnok lehet az FTC.

Szeretnénk a szezont pozitívan befejezni. Magunk, a klub és a szurkolók miatt is fontos ez a szünet előtt, ennek megfelelően készülünk az utolsó hazai meccsre. A játékosokban természetesen csalódottság van, de ezt félre kell tenni, hogy mindenki a legjavát nyújthassa tudásának. Szeretnénk a lehető legjobb teljesítményre képes csapatot pályára küldeni a Puskás Akadémia ellen, készülve már a jövőre is

– nyilatkozta Gera.

Különleges találkozóra készül a Kecskeméti TE játékosa, Nagy Krisztián, aki az MTK ellen 99. alkalommal lépett pályára tétmérkőzésen a KTE színeiben, így a Puskás Akadémia ellen jubilálhat. Nagy elmondta, büszke arra, hogy ennyi meccset játszhatott Kecskeméten, az utolsó két találkozón pedig sportemberhez méltóan szeretnének teljesíteni. A középpályás összesen négy feljutásnak, illetve négy kiesésnek volt már részese.

– Nagyon nehezen emészthető dolog ez, és nehéz is elfogadni. Ez az idény sajnos így alakult, kiestünk, de az élet ettől nem áll meg. Menni kell tovább, sportemberhez méltóan tenni a dolgunkat. Az a minimum, hogy mindenki belead mindent, mert csak így lehet építkezni a következő szezonra is. Nagyon jó érzés volt pályára lépni az MTK ellen, hiszen az utóbbi időben kevesebbet játszottam, igyekeztem kihozni ebből a maximumot, megmutatni azt, hogy lehet rám számítani. Büszkeség, hogy egy ilyen klubban, mint a KTE lehetek akár százados, ez csupa jó érzéssel tölt el. Szeretném ezt a számot gyarapítani tehát – mondta Nagy Krisztián a klubhonlapon.

Nagy elmondta, a Puskás Akadémia kitűnő csapat, de a minimum az, hogy megpróbálnak nyerni és örömöt szerezni a szurkolóknak.

– Felkészültünk a Puskás Akadémiából, tudjuk, hogy a támadóik különösen rendben vannak. Megvan ellenfelünk játéka, amire készültünk, illetve arra is, hogyan tudjuk őket megbontani. Alap, hogy nagyon kompaktnak kell lennünk, illetve a maximumot kell nyújtanunk, mert jó csapattal találkozunk. Ez az utolsó hazai meccsünk az NB I-ben idén, a minimum az, hogy megpróbáljuk kiszolgálni szurkolóinkat – tette hozzá.

Olvastad már?
Kerkez mindent megváltoztató hívásról is beszélt: "Magyarország a szeretet, Anglia az őrület"
Interjút készítettek a magyar válogatott szélső hátvéddel, aki azt is elárulta, kinek köszönheti a legtöbbet.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Paks
Szappanos megy vagy marad?
A mostani szezon végéig adta kölcsön Paksra Szappanos Pétert az Al Fateh, amelynél 2026 nyaráig szól a szerződése. Az nb1.hu azt kérdezte a kapustól, hogy a hazaugrásból lehet-e itthon maradás.
Légiósok
Kerkez Milos
A Bournemouth védője, Kerkez Milos a Liverpool szurkolóinak is üzenetet küldhetett angliai cikkek szerint azzal, ahogyan nyilvánosan reagált egy róla szóló írás alatt.
MTK Budapest
Marad a rutinos támadó
Az MTK mindenben megállapodott Németh Krisztiánnal lejáró szerződése meghosszabbításáról, így a támadó 2026 nyaráig a kék-fehéreket erősíti majd - jelentette be a klubhonlap.
Tovább az összes átigazoláshoz