Fotó: fradi.hu

Fradi-sokk, majd feltámadás az NB I-ben: Az ETO elrontotta a meccslabdákat és megbűnhődött érte - videó

Fordulatos 2-2-vel ért véget az OTP Bank Liga 22. fordulójának zárómeccse, az ETO úgy szerzett pontot (vagy veszített kettőt?) a Groupama Arénában, hogy már 2-0-ra is vezetett a címvédő Ferencváros otthonában.
Csakfoci.hu 2025. március 2., vasárnap 19:55
Fotó: fradi.hu
Fordulatos 2-2-vel ért véget az OTP Bank Liga 22. fordulójának zárómeccse, az ETO úgy szerzett pontot (vagy veszített kettőt?) a Groupama Arénában, hogy már 2-0-ra is vezetett a címvédő Ferencváros otthonában.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. március 2., vasárnap 19:55

I. félidő:

Az első 2025-ös élvonalbeli siker és a győri kupatovábbjutás után a Ferencváros hangulatát Varga Barnabás kisebb sérülése árnyékolhatta be (a jövő héten valószínűleg már a pályán lehet majd), aztán az, hogy az ETO egy hatalmas góllal vezetést szerzett a 11. percben. Stefulj beadása után Ben Romdhane fejelte ki, illetve fel a labdát a 16-oson belülről, az épp a büntetőterület előtt érkező Albion Marku elé. Az albán légiós nem sokat teketóriázott és 21 méterről, kapásból hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba (Videó itt!). Ez volt a 24 éves jobbhátvéd első NB I-es találata - megadta a módját (0-1).

Szűk negyedórával később majdnem kettőre növelte előnyét a győri együttes, Ouro majd 30 méteres bombája a jobb kapufáról vágódott ki. Erre volt válasza az FTC-nek: Cirkovic találta el a bal kapufát pár perc múlva.

A másik oldalon Ramírez vétetlenül Bumbához fejelte a labdát, de a román légiós is meglepődött, mert 12 méterről nem talált kaput.

II. félidő:

Alig kezdődött el a második félidő és már kettővel mentek a vendégek. Benbouali esett el Cissé mellett a 16-oson belül, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt a sértett a bal alsóba vágta (0-2).

Az 58. percben Gavric 19 méteres lövését tolta ki Gróf, majd Vitális került nem sokkal később lövőhelyzetbe, de nem volt elég pontos a kapuval szemben érkezve. A 64. percben a csereként beállt Pesic még csúnyán elügyetlenkedett egy nagy helyzetet, majd a 75. minutumban eldönthette volna az ETO a meccset. Stefuljhoz 14 méterről lőtt, majd a labda Grófról visszapattant elé, de nem tudta lekezelni azt, így hiába várta még három társ a kapu előtt, hogy lezárja a mérkőzést...

Így viszont nem lett 0-3, lett viszont 2-2! A 80. percben Pesic szépített - és szerzett gólt az NB I-ben több mint egy év után - úgy, hogy 17 méteres lövésébe a kapujából kint álló Petrás csak beleütni tudott, védeni nem (1-2). A 84. percben aztán Tóth Alex passza után Saldanha 3 méterről lőtt a kapu közepébe (2-2).

A hétperces hosszabbításban az ETO megint közel került hozzá, hogy lezárja a meccset, de Krpic sem lábbal, sem fejjel nem volt elég pontos, így maradt a 2-2-s döntetlen. Az FTC egy pontot ugyan hozott így a listavezető Puskás Akadémián, de maximum azzal lehet elégedett, hogy kétgólos hátrányból talpra tudott állni.

A meccs közben többször is "Ébresztőt!" kiabáló hazai tábor pedig a meccs után el is beszélgetett a játékosokkal...

Olvastad már?
A Fradi-tábornak is elege lett a bukdácsolásból - a meccs után felkérdezték a játékosokat a főszurkolók
Nem csak Újpesten, a Ferencvárosnál is a drukkerek kérték számon a kedvencek bajnoki bukdácsolását.
Elolvasom

OTP Bank Liga, 22. forduló:

Ferencváros - ETO FC Győr 2-2 (Pesic 80., Saldanha 84., ill. Albion 11., Benbouali 48. - 11-esből)

FTC: Gróf - Makreckis, Gartenmann, Cissé, Ramírez (Kehinde, 56.) - Romao (Keita, 56.), Tóth A. - Cirkovic (Joseph, 69.), Ben Romdhane (Pesic, 46.), Zachariassen (Traoré, 56.) - Saldanha

ETO: Petras - Marku (Bitri, 87.), Heitor, Szépe, Stefulj - Ouro, Szahli (Tóth R., 46.) - Gavric (Krpic, 70.), Vitális, Bumba (Diarra, 87.) - Benbouali (Njie, 66.)

Korábban:

DVSC-Fehérvár FC 1-2

Kecskemét-Paks 2-2

Olvastad már?
Durva számonkérés a stadionnál: Trágár fenyegetéseket kaptak az újpesti játékosok az 1-5 után - videó
Mindenki kapott a kritikából, volt, akit név szerint is említettek a dühös drukkerek.
Elolvasom

Az OTP Bank Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. PUSKÁS AKADÉMIA FC 24 15 3 6 14 48
2. FERENCVÁROSI TC 24 13 7 4 16 46
3. PAKSI FC 24 13 5 6 16 44
4. MTK BUDAPEST 24 12 4 8 11 40
5. DVTK 24 9 8 7 -3 35
6. ETO FC GYŐR 24 8 9 7 4 33
7. ÚJPEST FC 24 7 9 8 -6 30
8. FEHÉRVÁR FC 24 8 5 11 -4 29
9. ZTE FC 24 6 7 11 -6 25
10. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 24 6 6 12 -13 24
11. DVSC 24 5 5 14 -12 20
12. KECSKEMÉTI TE 24 4 8 12 -17 20

Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Kerkez döntött?
Angliai sajtóhírek szerint a magyar válogatott játékosa már elmondta a barátainak, melyik klubnál akarja folytatni pályafutását.
Légiósok
Kerkez Milos
Miért lenne jó, ha Liverpoolban is összeállna a Szoboszlai-Kerkez páros? Angliában "kinyomozták".
Fehérvár FC
Hosszabbított a gólvágó
Szerződést hosszabbítottak Ivan Saponjiccsal, akinél lehívták a kontraktusban szereplő opciót, így a gólerős támadó a következő szezonban is a fehérváriakat erősíti majd.
Tovább az összes átigazoláshoz